Apple'ın yeni iPhone'ları tanıttığı etkinlikte tanıtılan ürünlerden biri de 2. Nesil AirPods Pro'ydu. Peki AirPods Pro 2. nesil almaya değer mi? 

AirPods Pro ilk olarak 2019 yılında piyasaya çıktığında şık görünüşü, kaliteli gürültü engelleme özelliği ve Apple ekosistemiyle kusursuz uyumu sayesinde birçok insanın vazgeçilmez kulaklığı olmustu. Ancak 2022 yılına geldiğimizda gürültü önleyici kablosuz kulaklıkların sayısı arttı ve bu nedenle de dün akşam tanıtılan yeni 2. Nesil AirPods Pro'nun rakipleri de artık daha fazla. 

2. Nesil AirPods Pro ekstra olarak ne sunuyor?

Yeni AirPods Pro 2. nesil ülkemizde 5.399 TL'den satışa sunuldu. Bunun yanında getrirdiği yenilikler ise pil ömrünü artıran (5 yerine 6 saat) ve gürültü engelleme sistemini daha da geliştiren yeni bir H2 yonga seti.

2022-09-08 14_36_25-Window

Hepsinden önemlisi, artık AirPod'ların üzerinden ses seviyesini kontrol edebileceksiniz. Gürültü engelleme ve Şeffaflık Modu arasında geçiş yapmak için AirPodların gövdesine basma işlevi hala sürüyr. Ekstra olarak ise sesi kısıp artırmak için hafif bir kaydırma hareketi yapıyoruz.

Bunun dışında bazı küçük güncellemeler de var.  Artık AirPods Pro'yu şarj etmek için Apple Watch şarj cihazını kullanabilirsiniz ve kutuda XS boyutunda yeni bir kulak ucu da var. AirPods kutusunun (Kılıfının) artık bir hoparlörü bile var, bu da Find My uygulamasını kullanarak bulmayı kolaylaştırıyor.

Peki AirPods Pro 2. Nesil almaya değer mi?

Etkinlikte gördüğümüz kadarıyla yeni AirPods Pro'nun ses sisteminin  kendisinde büyük bir güncelleme yok gibi duruyor. Yeni codec desteği veya manuel EQ yok.

Halihazırda bir çift AirPods Pro'nuz varsa, gelişmiş gürültü engelleme sizin için inanılmaz derecede önemli değilse, 2. Nesil AirPods Pro'yu atlayabilir ve 5.399 TL'yi cebinizde tutabilirsiniz.

2022-09-08 14_37_32-Window

Steam'e Nintendo Joy-Con desteği eklendi! Steam'e Nintendo Joy-Con desteği eklendi!

İlk AirPods çiftinizi satın almayı planlıyorsanız, AirPods Pro satın alabileceğiniz en iyi Apple kulaklıklardır. Hala AirPods 2 veya AirPods 3'ten daha iyiler ve artık daha iyi bir pil ömrüne de sahip.

Yine de daha önce de söylediğimiz gibi artık kulaklık konusunda seçenekleriniz çok fazla ve daha  Sony WF-1000XM4 veya Samsung Galaxy Buds 2 Pro gibi birçok seçeneğiniz var. Bir pazar araştırması sizin için iyi olabilir.