ABD Donanması tarafından çekilen bir videoda, okyanusa çarpmadan önce ekranda adeta dans eden tanımlanamayan uçan bir cisim görülüyor. Bu görüntü UFO avcılarının en çok heyecanlandığı görüntülerden biri diyebiliriz.  Şu anda nesne hakkında Pentagon'un görüntülerin gerçek olduğunu onaylaması ve videonun bir UFO belgeselcisi tarafından çevrimiçi olarak sunulması dışında çok az bilgi var. 

İşte ABD donanması tarafından kaydedilen küre şeklindeki UFO'nun görüntüleri:

Görüntüleri paylaşan film yapımcısı Jeremy Corbell'e göre video üç yıl önce, 2019'da çekildi yıllar sonra kamuoyu ile paylaşıldı. Doğrulanmamış olmasına rağmen, görüntülerin USS Omaha gemisinin, savaş Bilgi Merkezi'nden San Diego kıyılarında yelken açarken çekildiği düşünülüyor. 

Video kısa olmasına rağmen, nesnenin hem havada hem de suda seyahat edebildiği görülüyor, bu da onu transmedium seyahatte askeri veya diğer bilinen tüm araçlardan daha gelişmiş kılıyor. Nesnenin kendisi inanılmaz derecede küçük, radar görüntüsünde çapı sadece 2 metre (6 fit) olan bir top gözüküyor.  Bununla birlikte, hava uçuşu sırasında saatte 254 kilometreye (saatte 158 mil) varan hızlara ulaşarak inanılmaz bir seyahat yeteneğine sahip olduğu görülüyor.

Tespit edildikten kısa bir süre sonra bir denizaltı kullanılarak arama yapıldı, ancak nesne çoktan gitmişti. 

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Şu anda, havada uzun süre uçabilen ve daha sonra suya girerek denizaltı gibi devam edebilen bir araç yok. 

Editör: Burak Karahan