Avustralya'nın Yeni Güney Galler kıyısındaki bir plaj olan Barrack Point'te ailesiyle birlikte vakit geçiren 8 yaşındaki çocuğun kafasına yıldırım düştü.

Görüntülerde çocuk suya doğru ilerlerken bir anda yıldırım çarpıyor ve yere yığılıyor. Daha sonra sonra da babası ve erkek kardeşi çocuğa yardım etmek için koşuyor. 

9News'e konuşan sahilde olaya tanık olan Simon Young, günün büyük bir bölümünde bir fırtınanın yaşandığını ama yıldırım düşmesi olayını kimsenin beklemediğini söyledi. Young olayı şöyle anlattı:

Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak

"Koya baktım ve yaşanan olaydan kimsenin haberi yoktu. Küçük çocuk bir anda yere düştü ve ailesi ona yardım etmek için koşuyordu." 

Kıyıya çıkarıldığında, bilinçsiz ve nefes almayan çocuğa, çocuğun hayatını kurtarmaya çalışan Shellharbour Sörf Can Kurtarıcıları ilk müdahaleyi yaptı. Çocuk Sidney'deki Westmmead Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun kritik ancak stabil olduğu belirtiliyor. 8 yaşındaki çocuk denizden çıkarıldığında göğsünde yara ve yanıklar vardı.

Australia Wide First Aid'e göre, her yıl yüzden fazla Avustralyalıya yıldırım çarpıyor ve bunun sonucunda beş ila on kişi arasında can kaybı yaşanıyor.

Editör: Burak Karahan