Sanat eseri, Jeff Koons'un ünlü 'balon köpeklerinden' biriydi ve 16 Şubat Perşembe günü Miami, Florida'da her yıl düzenlenen çağdaş sanat fuarı Art Wynwood'un VIP katılımcılarına özel açılış gecesinde sergilendi.

balon köpek (2)

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Yerel sanatçı Stephen Gamson, Miami Herald'a, yaşlı bir kadının Bel-Air Fine Art'ın standında sergilenen heykele dokunduğunu ve heykelin durduğu yerden düşerek yüksek sesle paramparça olduğunu söyledi.

Misafirler hızla kırılan heykelin yanına akın etti ve birçoğu bu yaşanan kazanın bir tür performans sanatının parçası olarak kasıtlı bir hareket olup olmadığını merak etti. Ancak bunun performans olmayacağı çok geçmeden anlaşıldı.

balon köpek (1)-1

Heykeli düşüren kadın için şüphesiz yürekleri ağza getiren kaza olsa da, mali olarak cezalandırılmıycak, çünkü sanat eserinin sigorta kapsamı altında olduğu ve bu nedenle cezaya gerek kalmayacağı belirtiliyor.

Editör: Enes Sapmaz