2K Games'in en ikonik serilerinden olan Mafia, 20. yaşını kutluyor. Popüler aksiyon-macera serisinin 20. yıl dönümüne özel olarak, Mafia 1 Steam'de ücretsiz oluyor. 2K Games yaptığı açıklamada Mafia 1'i kısıtlı bir üsre boyunca ücretsiz olarak oyunculara sunacağını açıkladı.

Mafia 1, 1 Eylül - 5 Eylül arasında Steam'de ücretsiz

Mafia serisninin ilk oyunu 20. yıla özel Steam'de ücretsiz olarak erişime açıldı. 34 TL değerinde Mafia 1 oyununu, 1 Eylül'den 5 Eylül'e kadar ücretsiz olarak Steam kütüpühanenize ekleyebileceksiniz. 

2002 yılında çıkan serinin ilk oyunu ve en iyisi olarak da kabul edilen Mafia 1, serinin 20. yıl kutlamalarında oyunculara dağıtılacak. Siz de bu üçüncü şahıs bakış açısına sahip aksiyon-macera oyununu ücretsiz olarak bilgisayarınızda oynayabileceksiniz. 

Rockstar, GTA 6 sızıntılarını doğruladı! İşte oyunun geleceğiyle ilgili ilk açıklama Rockstar, GTA 6 sızıntılarını doğruladı! İşte oyunun geleceğiyle ilgili ilk açıklama

Mafia 1'in Steam sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz

Yeni Mafia oyunu da duyuruldu

2K Games ayrıca yeni bir Mafia oyunu geliştirdiklerini ve bu oyunun "tamamen yeni" olduğunu açıkladı. Yeni oyunun ismi henüz belli değil. Mafia 3 oyunuyla büyük hayal kırıklığı yaratan ve oyunculardan çok tepki alan 2K Games, yeni yapımla birlikte seriye bir reset atacak ve her şeyi baştan aşağıya yeniden tasarlayacak. Bu nedenle yeni oyunun isminin Mafia 4 olmama ihtimali çok yüksek.

Yeni Mafia oyununu yapan stüdyo Hangar 13 olacak. Hangar 13, Mafia 1’in yenilenmiş sürümü olan Mafia: Definitive Edition'ı da geliştirmişti ve bu yenilenmiş sürüm oyuncular tarafından beğenilmişti. 2K'da stüdyoyu adeta ödüllendirerek yeni oyunun geliştirme sürecini bu stüdyoya emanet etti.

mafia

Yeni Mafia tarihinin çıkış tarihi de henüz belli değil ve "birkaç yıl uzakta" denildi. 

Hangar 13 Yöneticisi Roman Hladik, “Tamamen yeni bir Mafia projesi üzerinde çalışmaya başladığımızı onaylamaktan mutluluk duyuyorum. Birkaç yıl uzakta ve şu anda daha fazla bir şey paylaşamasak da, oyuncularımızı yeni hikayelerle eğlendirmek için gerçekten heyecanlıyız” dedi.

Mafia 1 minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10.
  • İşlemci: 1.4 GHz or faster.
  • Bellek: 2 GB RAM.
  • Ekran Kartı: 3D Graphics card compatible with DirectX 9.0.
  • DirectX: Sürüm 9.0.
  • Depolama: 3 GB kullanılabilir alan.
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible sound card.