Sektör standartlarını belirleyen renk kataloğu Pantone, '2023 Yılın Rengi'ni açıkladı. 2023 yılının rengi olarak seçilen 'Viva Magenta'yı her yerde görmeye hazır olun.

4291b73a6322b957f52eac3d4827a8133a73aec4

52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor 52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor

Pantone'un 2023 yılının rengi olarak belirlediği "Viva Magenta", kırmızı ve mor arasında çok keskin bir noktada bulunan bu rengi sıcak ve soğuğu dengeleyen “incelikli bir kızıl ton” olarak tanımlanıyor. Rengin anlamı ise “alışılmadık bir zaman için alışılmadık bir ton” olarak açıklandı.

İşte 2023 yılının rengi Viva Magenta:

viva-magenta

PANTONE 18-1750 Viva Magenta  olarak tanımlanan renk, Pantone'a göre cesur ve korkusuz bir duyguyu yanısıtıyor. Ayrıca iyimserlik ve neşe hissi de hissettiriyor. Neredeyse her sektörde renk için ana standart olarak kabul edilen, öne çıkardığı renklerle dünyada trendi belirliyor. Dolayısıyla bu yıl seçilen “Viva Magenta” renginin modadan teknolojiye, ev dekorundan güzelliğe her noktada karşımıza çıkacaktır. Hatta bunlardan bazıları Pantone tarafından duyuruldu bile:

İşte Viva Magenta rengi ile yapılan yeni tasarımlardan bazıları:

CARIUMA'nın Viva Magenta rengindeki yeni ayakkabıları

pantone-color-of-the-year-collab-intro-cariuma

Motorola Edge 30 Fusion'a eklenen Viva Magenta renk seçeneği

pantone-color-of-the-year-collab-intro-motorola

Pantone, 2022 yılının rengini Very Peri olarak seçmişti. Mavi ve mor karışımı tona sahip Very Peri, “canlı ve mutlu” olarak tanımlanmıştı.

Editör: Burak Karahan