Vampire Survivors benzeri 7 oyun önerisi Vampire Survivors benzeri 7 oyun önerisi

Bilgisayar donanımınızı yormayacak eğlenceli ve bir o kadar zor 2 boyutlu en iyi 5 hayatta kalma oyunu.

Günümüz oyunları hem bütçe hem donanım konusunda sıkıntılar yaşatabiliyorlar. Oynarken gerileceğiniz, zorlanacağınız ve hayatta kalma deneyimini doyasıya yaşatacak 2 boyutlu oyunlar ile karşınızdayız.  

1)Project Zomboid

The Indie Stone
Project Zomboid, İngiliz ve Kanadalı bağımsız geliştirici The Indie Stone tarafından alfa aşamasında bulunan geliştirilmeye açık dünya hayatta kalma korku video oyunudur. Bu hayatta kalma oyunu, oyuncuların mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmaya zorlayan kıyamet sonrası, zombi istilasına uğramış bir dünyada geçiyor. Aynı zamanda oyun portalı Desura'nın alfa finansmanı bölümünde yayınlanan ilk beş oyundan biridir.

2)Don't Starve Together

Klei Entertainment
Don't Starve Kanadalı bağımsız video oyunu geliştiricisi Klei Entertainment tarafından geliştirilen bir hayatta kalma video oyunudur. ilk olarak 23 Nisan 2013 tarihinde Microsoft Windows, OS X ve Linux için piyasaya sürülmüştür. 7 Mayıs 2014'te Klei, ücretsiz çok oyunculu bir genişleme genişlemesi olan Don't Starve Together'ı meraklılarına sunmuştur. Klei oyun forumunda "hem konsept hem de uygulama açısından işe yarayacağından emin olmadıklarını" ancak popüler talebe yanıt olarak fikirlerini değiştirdiklerini ve yeni güncellemeler getirdiklerini açıklamıştı. Don't Starve Together, 15 Aralık 2014'te Steam'de çok oyunculu desteğiyle erken erişime açıldı.

3)RimWorld

Ludeon Studios
RimWorld, Montreal merkezli Ludeon Studios tarafından geliştirilen, simülasyon hayatta kalma oyunudur. Başlangıçta Eclipse Colony olarak isimlendirilen bu proje, ilk olarak Kasım 2013'te erken erişimde bir Kickstarter kitle fonlama projesisi olarak başladı. Resmi olarak 17 Ekim 2018'de yayınlandı.

4)Terraria

Re-Logic
Terraria, Re-Logic tarafından geliştirilmiş bir aksiyon-macera sandbox oyunudur. Oyun ilk olarak 16 Mayıs 2011'de Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştür ve o zamandan beri birkaç başka platforma çıkış yapmıştır. Oyun, prosedürel olarak oluşturulmuş bir 2D dünyada çeşitli yaratıklarla keşif, işçilik, inşa, boyama ve dövüş özelliklerini içerir. Nisan 2020 itibarıyla oyun 30 milyonun üzerinde kopya satmıştı.

5)Oxygen Not Included

Klei Entertainment
Oxygen Not Included, Klei Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma simülasyon video oyunudur. Şubat 2017'den bu yana Steam'in erken erişiminde piyasaya sürüldükten sonra, oyunun son sürümü 30 Temmuz 2019'da yayınlandı.