Spencer Greiner adlı bir balıkçı, Animas Nehri'nde balık tuttuğunu ve sığ suyun dibinde bir kamera gördüğünü söyledi. Keşfi hakkında röportaj veren Greiner, "Suyun içinde yürürken kumdan çıktığını gördüm" dedi.

"Kötü bir durumdaydı, bu yüzden ondan bir şey çıkarabileceğime dair gerçekten bir umudum yoktu, sadece onu atmayı planlıyordum ve sonra içimdeki merak beni ele geçirdi ve içinde ne olduğunu görmek zorunda kaldım."

Greiner, kameranın hafıza kartı bölmesini açtığını ve suyun dışarı aktığını söyledi. Balıkçı gördüğü karşısında tamamen umudunu kaybettiğibi belirterek, "Evet, bu muhtemelen hiç işe yaramayacak havasındaydım' dedi.

"Ama kartı bilgisayara taktım ve hemen okudu..."

Telefonun bir bekarlığa veda partisi, bir düğün ve tüplü dalış gezisi fotoğrafları ile dolu olduğunu keşfetti. Greiner, fotoğrafların bazılarını, üyelerin resimlerde kendilerini tanımaya başladığı bir Durango topluluğu Facebook grubuna gönderdi.

fotoğraf kamera (4)

Kameranın, 2010 yılında nehirde bir tüp gezisi sırasında Coral Amayi adlı bir kadın tarafından düşürüldüğü ortaya çıktı. Greiner ve Amayi, kameranın su altında kaldığı 13 yıl boyunca nehrin içinde yaklaşık 1,2 mil ilerlediğini belirledi.

7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor! 7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor!

fotoğraf kamera (1)

Amayi bir Facebook gönderisinde "(Suya düşen kamera modeline) OM Sistemine ve Olympus Stylus 790W'ye şapka çıkartın. Kamera kullanılamaz durumdaydı ancak SD kartı sağlam tutacak kadar sağlamdı." yazdı. 

Editör: Enes Sapmaz