102 çocuğu ve 12 karısından 568 torunu olan 67 yaşındaki çiftçi Musa Hasahya, artan hayat pahalılığı nedeniyle eşlerine doğum kontrolü kullanmalarını söyledi.

67 yaşındaki Musa Hasahya, yiyecek satın alabilmeleri için eşlerinden doğum kontrol yöntemini kullanmalarını istedi.  Musa yaptığı ilginç açıklamda şunları söyledi:

 “Yıllar geçtikçe artan yaşam maliyeti nedeniyle gelirim azaldı ve ailem büyüdükçe büyüdü. Birbiri ardına bir kadınla evlendim. Bir erkek bir kadından nasıl memnun olabilir? Bütün eşlerim aynı evde birlikte yaşıyor. Onları takip etmek ve bu köydeki diğer erkeklerle kaçmalarını engellemek benim için kolay."

CH7YL37BDRGATGQSDD7XV3DEFE

Musa ve kocaman ailesi , çok eşliliğin yasal olduğu Uganda'da yaşıyor. Musa şimdi ise başkalarına bu kadar fazla kadınla evlenmemeleri için uyarıda bulunuyor:

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

"Sınırlı kaynaklar nedeniyle artık çocuk sahibi olmaya tahammül edemiyorum. Ve bu anlamda doğurganlık çağındaki tüm karılarıma aile planlamasına gitmelerini tavsiye ettim. Dörtten fazla kadınla evlenmek isteyenleri de vazgeçiriyorum çünkü işler iyi değil.“

Neden bu kadar geniş bir aile sahibi olmaya karar verdiğini “Bir şeyler kazanabildiğim için daha fazla kadınla evlenerek ailemi genişletmeye karar verdim. Topraklar verimli olduğu için her birine toprağı sürmeleri ve aileyi geçindirecek kadar yiyecek üretmeleri için çapalar sağladım.” şeklinde açıklıyor.

0_PAY-_Musa-Hasahya-is-father-of-about-100-children

Musa'nın eşi ve 11 çocuğunun annesi olan Züleyka, “Artık çocuğum yok. Kötü mali durumu gördüm ve şimdi doğum kontrol hapı alıyorum.” dedi.

Yaşları altı ile 51 arasında değişen Musa'nın çocuklarının yaklaşık üçte biri Musa'nın çiftliğinde onunla birlikte yaşıyor. 102 çocuğundan 98'i hala hayatta. Torunlarının bazıları da çocuk sahibi oldu.

İlk eşi Hanife, kocasını 'dinleyen bir kalbe sahip, tüm tarafları dinlemeden karar vermek için asla acele etmiyor' olarak tanımladı. Kimseyi mağdur etmiyor ve hepimize eşit davranıyor' dedi.

Ne yazık ki Musa, rahatsızlığı nedeniyle artık çalışamıyor ve bu nedenle ailesi geçim sıkıntısı çekiyor. Eşlerinden ikisi, mali baskı nedeniyle onu çoktan terk etti.

Editör: Burak Karahan