Wisconsin'de yaşayan 10 yaşındaki bir çocuk, annesini 'kendisine VR gözlük almadığı için' öldürmek suçundan yargıç karşısına çıkacak.

Daily Mail'de yer alan habere göre, Milwaukee'de yaşayan ve ismi açıklanmayan çocuk,  44 yaşındaki annesi Quiana Mann'ı vurup öldürmekle suçlanıyor. Suç raporu, çocuğun polis tarafından ilk sorgulandığında , silahı parmağında döndürürken 'kazara ateş aldığını' söylediğini belirtiyor. Daha sonra çocuk, annelerini ölü bulduktan sonra 911'i arayan 26 yaşındaki kız kardeşini uyandırdı. 

Ancak teyzesi dedektiflere, çocuğun 'aslında silahı annesine doğrulttuğunu' kendisine itiraf ettiğini söyledi. İkinci bir polis sorgusunda,  çocuğun müfettişlere, silahı annesinin yatak odasından aldığını çünkü annesine onu erken uyandırdığı ve Amazon'dan bir VR kulaklık almasına izin vermediği için kızdığını söylediği iddia edildi.

abd-vr-1

Çocuğun kız kardeşi, onun hayatı boyucna öfke sorunları yaşadığınıu ve onunla konuşan 5 farklı hayali insanın olduğunu söyledi. Büyükannesi Lueritha Mann, The Daily Beast ile yaptığı bir röportajda bunu tekrarladı ve çocuğun 'kafasında sesler' duyduğunu söylediğini belirtti:

“Kafasının içinde ona bir şeyler yapmasını söyleyen iki küçük kız var. Ve ona gerçekten kötü şeyler yapmasını söyleyecek hayali bir arkadaşı var.”

NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar! NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar!

Yaşı nedeniyle ismi açıklanmayan çocuğun, uzun süredir uyku sorunları yaşadığı belirtiliyor. Büyükanne, çocuğun kafasındaki seslerin sabah 5 veya 6 gibi geldiğini ve onu uyandırdığını söyledi. 

Babanne, torununun okulda "çok zorbalığa uğradığı" için mücadele ettiğini ve iki yıl önce salıncaktan düşüp kafasının arkasına vurduktan sonra beyin sarsıntısı geçirdiğini söyledi. 

Çocuğun daha önce bir terapist tarafından incelendiği ve teşhis konulduğu, ayrıca annesinin davranışlarını izlemek için evin içine kameralar yerleştirdiği belirtiliyor. Fakat cinayetten 2 hafta önce bu kameraların fişinin çekildiği ortaya çıktı.

Birinci derece taksirle adam öldürmekle suçlanan çocuk, hüküm giymesi halinde en fazla 60 yıl hapisle karşı karşıya kalacak.

Editör: Burak Karahan