Günümüzde oldukça çeşitlilik gösteren telefon modellerinde en çok aranan özelliklerden biri olan şarj hızı hakkında yeni bir gelişme yaşandı. OPPO çatısının alt markası Realme, akıllı telefonların bataryasını 10 dakikadan daha kısa sürede dolduran, 240W hızlı şarj desteği teknolojisini tüm dünyaya tanıttı.

realme oppo 240w (2)

Üst düzey donanımlarla üretilen son model akıllı telefonlar ve tabletler, eski modellere oranla daha fazla güç tüketiyor. Bu durumda müşterilerinin isteklerini yerine getirmek isteyen akıllı telefon üreticileri daha yüksek kapasiteli batarya modelleri kullanıyor veya kendi çaplarında hızlı şarj teknolojileri geliştiriyorlar.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

Bu yeni teknolojilerden bir tanesi de Realme'den geldi. Şirketin yeni hızlı şarj desteği sayesinde 4.500 mAh kapasiteli bir batarya, yalnızca 10 dakika içerisinde 0'dan 100'e tam olarak şarj edilebilecek. Ayrıca Type-C tarafından desteklenecek olan hızlı şarjın seri üretime geçtiği bilgileri de marka tarafından duyuruldu.

realme oppo 240w (1)

24V 10A gücünde 240W hızlı şarj desteği sunacağı belirtilen yeni adaptör, günümüzde yavaş yavaş daha yaygın hale gelen 200W hızlardan yaklaşık yüzde 20 daha yüksek hız sunacağı söylendi. Bu yeni şarj desteği sayesinde Realme kullanıcılarının, telefonlarını şarj edebilmek için uzun süre beklemeleri artık gerekmeyecek. Ancak belirtmeden geçmeyelim, Oppo'nun 240W hızlı şarj teknolojisini ilk olarak hangi telefonunda kullanacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Editör: Enes Sapmaz