Zynga'nın platformlar arası oyun geliştirme planlarında önemli gelişmeler yaşanıyor. ABD merkezli oyun şirketi, Echtra Games'i satın aldığını duyurdu.

ABD merkezli video oyun şirketi Zynga, 'Diablo, Diablo II', 'The Sims 4' gibi popüler oyunların geliştirilmesine yardımcı olan Torchlight III'ün yaratıcısı Max Schaefer ve ekibi tarafından 2016 yılında kurulan oyun stüdyosu Echtra Games'in satın alındığını duyurdu. Echtra Games şimdiye kadar dünyaca ünlü AAA oyunlarını yayınlamamış olsa da, şirketin Unreal Engine oyun motoruna dayanan çapraz platform geliştirici araçları ve teknolojileri, Zynga'nın çapraz platform oyun geliştirme hedeflerinde önemli bir konuma sahip olmasını sağlıyor.

Echtra Games, Zynga için platformlar arası RPG oyunları geliştirecek

Echtra Games'in Zynga çatısı altında uygulayacağı ilk proje, başka bir Zynga oyun stüdyosu olan Echtra Games ile birleştirilecek bir çapraz platform RPG oyunu olacak. Bu ürünü satın alarak Echtra Games'in Zynga çatısı altında temas kurduğu tüm projelerin çapraz platform yapısına sahip olacağını öngörülüyor. Zynga CEO'su Frank Gibeau, Max Schaefer ve Echtra Games ekibinin efsanevi oyun özelliklerinden bazılarının arkasında olduğunu ve stüdyonun aksiyon RPG oyunu ve çapraz platform oyun geliştirme konusunda uzman olduğunu söyledi. Zynga CEO'su Frank Gibeau, söz konusu satın almanın bazı popüler Zynga oyunlarının PC ve konsollara taşınmasında son derece etkili olacağını belirtti.