Zoom, bugün görüntülü toplantı uygulamasında kullanılacak avatar özelliğini tüm dünyanın beğenisine sundu. Apple'ın Memoji'si veya Mark Zuckerberg'in metaverse'te kullanmamızı istediği insansı karikatürlere benzeyen bu özelleştirilebilir sanal karakterler hareketlerinizi ve yüz ifadelerinizi görüntülü çağrılar sırasında yansıtmayı sağlayacak. Zoom bu özellikleri, daha az resmi çağrılara yeni çılgınlıklar katmak ve kamera karşısında anonimliğinizi korumanıza yardımcı olacağını belirtti.

zoom (1)-1

Yeni özellik, ücretli bir hesap gerektiren beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Ayrıca Zoom, beta testleri ilerledikçe yeni yüz şekilleri, saç stilleri ve özelleştirme seçenekleri sunacağını da ekliyor.

Zoom ayrıca şablonları çeşitli toplantı türleri için kısayollar ekleneceğini duyurdu. Artık kendi şablonlarınızı oluşturabilecek veya kullanıma hazır üç kurulum arasından seçim yapabileceksiniz. Bunlar arasında büyük toplantılar, seminerler ve K-12 şablonlarını yer alacak.

zoom (1)

Facebook logosu değişti! Facebook logosu değişti!

Şirket ayrıca yakında toplantı içi sohbetler için zincirleme mesajlar ve tepkiler ekliyor. Facebook Messenger veya iMessage'a benzer şekilde, mesaj dizileri, birinin hangi mesajı yanıtladığını anlamanızı kolaylaştıracak. Benzer şekilde, emoji tepkileri sohbeti temizlemeye yardımcı olacak ve yanıtı orijinal mesajla eşleştirecek. Zoom, ileti dizilerinin ve emoji tepkilerinin bu ayın sonlarında geleceğini söylüyor.

Zoom, platforma Soru-Cevap özelliği ekliyor

Son olarak Zoom, toplantılara Soru-Cevap özelliğini de ekleyeceğini duyurdu. Bu fikir, soruları uygulamanın bir alanıyla sınırlandırarak, toplantıların düzenli kalmasını sağlayacak.