İlginç isimlerle gündeme gelen 'ABD Başkanlık' seçimlerine yeni bir isim daha katıldı. Geçmişte Kanye West ve Vermin Love Supreme gibi isimlerin bir yenisi daha katıldı: MrBeast... 

Yakın tarihli bir röportajda MrBeast, gelecekte başkanlığa aday olmak konusunda samimi bir konuşma gerçekleştirdi ve bunu yaparken oldukça ilginç bazı noktalara değindi.

mrbeast-1

Geçen ay arkadaşları Tubers the Tiny Meat Gang ile bir araya gelen MrBeast, ABD'nin bazı sorunlarını 'düzeltmeye' çalışacağını söyledi. İşte MrBeast'in başkanlık hakkındaki o sözleri;

"Evet, belki 20 yıl sonra göreceğiz. Bir ton para kazanmayı denemek ve ardından kampanyamı duyurmadan hemen önce hepsini dağıtmak istiyorum. 10 milyar dolarım olduğunu ve hepsini dağıttığımı ve 'Ben satın alınamam' dediğimi hayal edin."

MrBeast sözlerine devam etti: "Ve sonra, lobicilere veya gündemlere boyun eğmek yerine, Amerikan halkı için iyi olan her şeyi yapmak hoşuma gidiyor. Kulağa iyi bir fikir gibi geliyor."

"Dürüst olmak gerekirse, yapabileceğimi düşünüyorum."

Netflix'in kurucusu CEO'luk görevinden ayrıldı! Netflix'in kurucusu CEO'luk görevinden ayrıldı!

“40 yaşıma geldiğimde düşünüyorum. Çünkü bence başkanlar çok fazla yaşlı. Özellikle o zamana kadar Amerika'daki birçok yaşlı insan ölecek ve bizim yaşımızda daha fazla insan olacak. Bence daha genç başkanlara ihtiyacımız var.”

"Kazanabileceğim yerde yeterince ilginç hale getirebilirim" diye ekledi, "İnsanların dikkatini nasıl çekeceğimi biliyorum."

114 milyon aboneyle dünyanın en büyük YouTube kanalı

Gerçek ismi Jimmy Donaldson olan MrBeast, Temmuz ayında 100 milyon abone hedefini aşarak Google’ın platformunda en hızlı yükselen YouTuber’lardan biri olmuştu. YouTube'un en ikonik figürlerinden olan İsveçli YouTuber PewDiePie'ı da geride bırakmayı başaran MrBeast, en çok abonesi olan YouTube kanalı konumuna geldi.

mrbeast-2

Bunun yanı sıra MrBeast, sadece 2021 yılında YouTube 'dan 54 milyon dolar kazandı. 2018 yılından bu yana Twitch yayıncılarına ve YouTuber'lara yaptığı binlerce dolar nakit bağış ile gündeme gelmişti. Abone sayısını dolayısıyla da kazancını artıran YouTuber, 2020’nin sonlarında restoran işine (yalnızca internet üzerinden siparişle) girdi.