Bildirdilen bazı bilgilere göre YouTube, yalnızca Premium hizmeti kullanıcılarının kullanabileceği 'Çimdikleme (Pinch)' adı verilen deneysel bir yakınlaştırma özelliği tanıttı. Bu yeni özellik, video oynatıcıyı yakınlaştırmanıza ve ardından hem dikey hem de tam ekran yatay görünümde ekranın farklı bölümlerine bakmak için kaydırmanıza olanak tanıyor.

YouTube'un yeni özelliği: 'Pinch (Çimdirme)'

Eğer bir Youtube Premium kullanıcısıysanız, profil fotoğrafınıza tıklayanız ve ardından "Premium avantajlarınız" seçeneğine dokunarak, "Yeni özellikleri deneyin" bölümünü açıp yakınlaştırma işlevini etkinleştirebilirsiniz. Yeni özelliğin uygulamanızda devreye girmesi biraz zaman alabilir, ancak etkinleştirildiğinde 8x'e kadar yakınlaştırabilirsiniz.

youtube yakınlaştırma özelliği (1)

Geçmişte YouTube, resim içinde resim gibi ilginç özellikleri rastgele kullanıcılarla ve beta uygulama test kullanıcıları ile test etmeye başlamıştı. Yine de 2020'de Premium kullanıcıları için deneysel özellikler sunarak yeni seçenekleri herkesten önce denemelerine olanak sağlamaya başladı. Daha kolay çalma listesi yönetimi ve tarayıcı tabanlı sesli arama dahil olmak üzere çeşitli deneysel özellikler sunan Premium uygulamasına geçiş yaptı.

youtube yakınlaştırma özelliği (2)

Pokemonlar Japonya'da rögar kapaklarını süsleyecek Pokemonlar Japonya'da rögar kapaklarını süsleyecek

Yakınlaştırma özelliğini 1 Eylül tarihine kadar deneyimleyebilirsiniz

Bunun yanı sıra yeni özellik 1 Eylül'e kadar kullanılabilecek. Ancak belirtmek gerekir ki bu yeni yakınlaştırma deneyimi şuanlık yalnızca Android cihazlarda destekleniyor.