Sosyal medya kullanan çoğu kişiler için gizlilik konusu en başta gelir. Çünkü sosyal medyada yaptıkları eylemler veya etkileşimlerin diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesini istemezler. Bu gizlilik endişelerini uygulamalar içinde yaptıkları gizlilik ayarları ile ortadan kaldırabilirler. Kullanıcıların gizlilik endişeleri, YouTube’da abone oldukları kanalların diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesinde de bulunur.

YouTube’da bir kanala abone olursanız, bu abonelikler Abone Listesi” bölümünde görüntülenebilir ve bu listeye herkes göz atabilir. Bu listeyi istediğiniz zaman diğer kullanıcılardan gizleyebilirsiniz. Bu sayede abone olduğunuz kanalları, diğer YouTube kullanıcıları görüntüleyemezler. Siz de YouTube’da abone olduğunuz kanalların görüntülenmesini istemiyorsanız, haberimizin detaylarında yer alan gizlilik ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

E-Devlet ile evcil hayvan nasıl sahiplenilir? Sevimli bir dost sahiplenmek işte bu kadar kolay! E-Devlet ile evcil hayvan nasıl sahiplenilir? Sevimli bir dost sahiplenmek işte bu kadar kolay!

YouTube tüm abonelikler nasıl gizlenir?

YouTube web sayfasında yapacağınız tek bir işlem ile bütün aboneliklerinizi gizleyebilirsiniz. Bu işlem sadece web sayfasında yapılabilir. Mobil uygulamada aboneliklerinizi gizleyemezsiniz. Web sayfasında düzenlenen gizlilik ayarları kayıtlı olunan bütün cihazlarda geçerli olur. Abonelikleri gizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • YouTube web sayfasını ziyaret edin.
 • Sağ üst köşede yer alan profil resminize veya profil isminizin baş harfine tıklayın.

2022-09-04 10_00_37-Window

 • Açılan pencerede “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

2022-09-04 10_00_55-Window

 • Sol menüde bulunan “Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 • “Tüm aboneliklerimi gizli tut” seçeneğinin yanında bulunan anahtarı açık konuma getirin.

qwrfsdfsdv

 • Abonelikleriniz gizlenecektir.

Tüm aboneliklerinizi gizledikten sonra diğer kullanıcılar abone olduğunuz kanalları göremezler, abone olduğunuz kanalların “Abone Listesi” bölümünde bile görüntülenmezsiniz. Sadece abonelere özel canlı yayına katılırsanız diğer kullanıcılar kanala abone olduğunuzu anlar.

Aboneliklerinizi tekrar herkese açık konuma getirmek için yukarıdaki adımları tekrarlayın ve kapalı durumda bulunan anahtarı açık konuma getirin. Bu sayede abone olduğunuz kanalları diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.

YouTube’da kayıtlı oynatma listeleri nasıl gizlenir?

Diğer YouTube kullanıcıları tarafından hazırlanan ve sizin kayıt ettiğiniz oynatma listelerini gizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

 • YouTube web sayfasını ziyaret edin.
 • Sağ üst köşede yer alan profil resminize veya profil isminizin baş harfine tıklayın.
 • Açılan pencerede “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 • Sol menüde bulunan “Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 • “Kayıtlı tüm oynatma listelerim gizli kalsın” seçeneğinin anahtarını açık konuma getirin.

​​​​​​​urıyuışlmnb

 • Kayıtlı oynatma listeleri gizlenecektir.

Bu adımlar sadece diğer kullanıcıların hazırladığı ve sizin tarafınızdan kayıt edilen oynatma listeleri için geçerlidir. Ancak sizin tarafınızdan oluşturulan oynatma listelerini gizlemek istiyorsanız, oynatma listeniz içinden gizlilik ayarlarınız tek tek düzenlemeniz gerekir.

YouTube abone sayısı nasıl gizlenir?

YouTube’da kanallınızın abone sayısını 29 Temmuz 2022 tarihinden itibaren gizleyemezsiniz. Bu özellik belirtilen tarihte YouTube hizmetlerinden kaldırılmıştır.