Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!

Yerli otomobil Togg'un piyasaya sürülmesi için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Tamamen elektrikli olacak Togg C-SUV modelinin 2023 yılında yollarda olması bekleniyor. Elektrikli otomobiller için en önemli şeylerden biri de ülke genelindeki şarj istasyonları olacak. Son gelen haber de 81 ilde kurulacak olan Togg TruGo şarj istasyonlarıyla alakalı.

Togg'un şarj istasyonu markası olan TruGo'dan şarj istasyonlarını görebileceğimiz bir görsel paylaşıldı. Gemlik tesislerinde testleri süren şarj istasyonları tüm ülkeye kurulacak ve Togg otomobilleri için hazır olacak. 

trugo2

TruGo'nun resmi Twitter hesabından paylaşılan yeni görüntüler ile, TruGo şarj istasyonlarını detaylı olarak görebiliyoruz. Yapılan açıklamada Togg kurucu ortaklarından Vestel’in TruGo’ya özel ürettiği 180 kW gücündeki şarj cihazlarının kurulum için hazır olduğu belirtildi.

Paylaşılan tweet'te şu ifadelere yer verildi:

Togg kurucu ortaklarından #Vestel'in Türkiye’de, Trugo’ya özel ürettiği 180 kW gücündeki şarj cihazları kurulum için hazır.

#Trugo ile elektrikli araç kullanıcıları Türkiye’nin 81 ilinde yüksek performanslı şarj altyapısıyla, kesintisiz bir deneyim yaşayacak. 

#SmartCharging

trugo3

TOGG, geçtiğimiz aylarda EPDK’ya yaptığı başvuru sonucunda TruGo markası için işletmeci lisansı aldı. Hedefin ise 81 ilde 600’den fazla lokasyonda 1000 yüksek performanslı şarj cihazı kurmak olduğu belirtilirken, trafik yoğunluğu yüksek yerlerde 25, az yoğunluk olan yerlerde ise 50 km’de bir cihazın kurulacağı aktarıldı. Ayrıca, %20 şarja sahip aracın TruGo ile birlikte 25 dakikada %80 şarja ulaşabileceği de daha önce gelen bilgiler arasında yer aldı.

Togg ne zaman çıkacak?

Togg’un 2030 yılına kadar 1 milyon üretim hedefi kapsamında sertifika testlerinin ardından 2023 yılının ilk yarısında yerli otomobili yollarda göreceğiz. 

İlk etapta yollarda göreceğimiz Togg’un C segment SUV aracının ardından Sedan ve Hatchback modelleri de bizleri bekliyor. Toplamda 5 model üretilmesi planlanıyor. Geri kalanlar ise B-SUV ve C-MPV.