Şubat ayı içerisinde duyurulan Tesla Model S'in güncellenmiş modeli ilk kez görüntülendi. Model S'in en çok tartışılan detayı ise yarım direksiyon simidi oldu.Elektrikli otomobil üreticisi...

Şubat ayı içerisinde duyurulan Tesla Model S'in güncellenmiş modeli ilk kez görüntülendi. Model S'in en çok tartışılan detayı ise yarım direksiyon simidi oldu.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni Model S ve Model X ile ililigi geçtiğimiz ay tanıtımlar düzenlemişti. Araçların kokpit tasarımlarının ortaya çıkmasıyla Model S'in 'lövye' adı verilen direksiyon tasarımı tartışma konusunu oldu. Aracın yeni yarım direksiyon simidi tasarımı kimi tarafından beğenilmezken, kimileri ise tasarımın Cyberpunk 2077 oyunundaki araçlara benzediğini düşünüyor. https://twitter.com/klwtts/status/1365757552055648256 Tesla'nın yeni araçlarını duyurmasından bu yana tespit edilen tüm prototiplerde, kelebek şeklindeki 'lövye' direksiyon yerine yuvarlak bir direksiyon simidi yer alıyordu. Bu nedenle aracın iki farklı direksiyon simidi seçeneğiyle gelebileceği de düşünülüyor. Yeni direksiyon simidi üzerinde herhangi bir kumanda kolu bulunmadığı dikkat çeken başka bir kısım. Bu özelliklerin direksiyon üzerindeki dokunmatik düğmelerle yönetilebilecek.