Artık YouTube Music kullanıcıları, YouTube‘da bir müzik videosu izliyorsa tek tuşla YouTube Music’te dinlemeye geçiş yapabilecek. YouTube Music’te açma butonu YouTube arayüzüne eklendi.

Google, Spotify’ın en büyük rakiplerinden olan YouTube Music hizmetini geliştirmeye devam ediyor. YouTube Music için oldukça kullanışlı bir kısayol tuşu YouTube uygulamasına eklendi. Artık YouTube’daki müzik videoları tek tuşla Music uygulamasında dinlenebilecek.

Bir süredir test aşamasında olan bu kısayol tuşları, kullanıcılar tarafından uzun süredir isteniyordu. Geç de olsa YouTube’daki müzik videolarını hızlı bir şekilde YouTube Music uygulamasında dinlememizi sağlayan kısayol eklendi.

Yeni kısayollar aşağıdaki gibi gözükecek:

Daha önce YouTube uygulamasının bir YouTube Music entegrasyonu bulunmadığı için, YouTube’da gördüğümüz müziği, uygulamadan çıkıp YouTube Music’te ekstra olarak açmamız gerekiyordu. YouTube Music entegrasyonu, yeni güncelleme ile YouTube’un ana uygulamasına eklendi.

Artık YouTube’da müzik videosu izlerken videonun alt kısmında bir kısayol simgesi çıkacak. Ayrıca YouTube Music’te dinle butonu ayarlar kısmına da eklenmiş durumda.

kademeli olarak yayınlanan bu güncelleme yakında herkese gelmiş olacak.

OKUYUN  Ay'ın önünden geçen ISS, iPhone 12 Pro ile kayıt altına alındı