Turkcell’in Paycell bugün itibariyle sürpriz bir şekilde kripto para hizmetiyle büyük bir adım attı. Artık Paycell hesabınız üzerinden kripto para alıp satabileceksiniz.

Kripto paranın yükselişine devletler ve özel firmalar sessiz kalmadı. Tesla’nın kripto para ile otomobillerini satış hizmeti sunacağını açıklamasının ardından kripto pazarı iyice yükselişe geçmişti. Türkiye’de de büyük bir kitleye sahip olan kripto para yatırımcıları için bugün Turkcell de geri kalmadan düğmeye bastı.

Geleceğin para birimi olarak düşünülen kripto para birimlerinin yükselişi bu yılda da hızlanarak devam edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz aylarda Varlık Fonu’na devredilen Turkcell’in kripto para işine girmesi, devletin de bu para birimlerine sıcak baktığını öne sürmekte. Kim bilir belki ilerleyen dönemde kripto para birimleri ile marketten ekmek, süt ve un gibi temel ihtiyaçlarımızı bile alabiliriz.

 

Paycell nedir?

Paycell hattı mobil ödemeye açık olan tüm Turkcell’in kullanıcılara sunduğu bir mobil ödeme hizmet uygulamasıdır. Paycell, ayrıca tüm operatör müşterilerine de açıktır. Cep telefonu numaranız ile kart numaranız ve diğer ödeme yöntemleriniz eşleştirebilirsiniz. Bu sayede bütün ödeme işlemleriniz çok daha kolay gerçekleştirilebilir.

 

 

 

OKUYUN  Yükselişte olan Dogecoin tarihi zirveyi gördü!