Microsoft, matematiksel işlemleri çözecek olan Web tarayıcısı Edge programının özelliğini test ediyor. ‘Math Solver’ adı altında piyasaya sürülecek ve en karmaşık formülleri bile çözebilecek.

Chromium tabanlı bir web tarayıcısı olan Microsoft Edge, yeniliklere devam etti ve kullanıcılar için dikey sekmeler, başlangıç ​​desteği ve çocuk modu gibi bir çok kullanışlı özellik sunacak. Tüm bu özellikleri Mart ayında uygulamanın kararlı sürümüne aktarılması bekleniyor. Microsoft, bu sefer öğrencinin işini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Microsoft Edge matematiksel işlemleri otomatik olarak çözecek

Chromium motorunu kullandığından beri büyük bir başarı elde eden Microsoft, kolları sıvadı ve Edge programını rakiplerinden oldukça farklı kılacak benzersiz bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Test aşamasına başlayan geliştiricilerin son çalışması dikkat çekti.

Microsoft Edge, matematiksel problemleri ve formül çözümlerini hızla çözecek bir araç geliştiriyor. Zorlu ödev zorluklarıyla yeni yüzleşmeye başlayan öğrenciler hevesle bu yeniliğin Bing arama motoruyla kullanılacağını umuyor. Tarayıcı ekranında aniden karşılaştığınız matematik problemlerini otomatik olarak çözecek.

Bu özellik şu anda test aşamasında ve yalnızca Microsoft Edge’in Canary sürümünde mevcut. Dolayısıyla erkenden yeni aracı görmek istiyorsanız, bu sürümü çalıştırmaktan başka şansınız yok. Ancak Canary’i indiren tüm kullanıcıların da yeni özelliğe ulaşamadığı biliniyor. Bunu anlamak için,

  • Programa girin
  • Girdikten sonra ayarlar’a girin.
  • Sonra görünüm’e girin.
  • “Matematik Çözücüyü Göster” bölümündeki adımları izleyin.

Matematik Çözücü özelliğinin tüm Microsoft Edge kullanıcılarına ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Microsoft’un bu özelliği aniden terk etme olasılığı çok yüksek. Ancak, bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde herkesin kullanımına sunulması da muhtemel.

OKUYUN  Green Hell için nefesler tutuldu! Sonunda konsollara geliyor