Yakın zamanda tanıtımı yapılan fakat kararlı sürümü henüz çıkmayan Windows 11, yeni bir Microsoft Office ile gelecek. Yeni Office sürümünün yeni arayüzlerini birkaç hafta önce görmüşrük. Office, Windows 11 ile uyumlu hale geliyor ve yeni özelliklere kavuşuyor. 

Microsoft Office Insider programına dahil olmanız durumunda bu yeni özellikleri deneyimleyebilirsiniz. Office Insider kullanıcıları için firma, yeni bir beta önizleme derlemesi olan 14326.20004 sürümünü yayınladı. 

Yeni sürüm ile, Excel tarafında yeni özellikler de karşımıza çıktı. Karmaşık tabloları daha anlaşılır kılabilmek adına yeni bir özellik ile gelen Excel’de bulunan Navigation Pane ya da Gezinti Bölmesi isimli özellik, özellikle de karmaşık Excel tablolarına dair özetler sunuyor. 

View yani Görünüm seçeneği üzerinden Navigation Button (Gezinti Düğmesi)ni seçerek bu yeni özelliği deneyebilirsiniz. 

Excel’de tablo oluşturduktan sonra hücreleri büyütmek ya da kaydırma yapmak oldukça zor. Yeni Microsoft Office özellikleri ile hücrede yer alan metin veya rakamlar yanlara ya da aşağıya uzamadan kaydırılabiliyor. 

Office Inseders kullanıcılarının önceden karşılaştığı XML hataları da bu yeni sürüm ile birlikte giderilmiş oldu. 

Microsoft Office güncellemesi ile Outlook da yeni bir görünümün yanında yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Outlook içinde yapılan aramalarda, uygulama en uygun sonuçları öneri şeklinde sunacak. Bu sayede Outlook’da yapılan aramalar daha hızlı ve kolay hale gelecek. 

Microsoft Office için yapılan yeni güncellemede Word yeni bir özellik kazanmadı. Fakat Microsoft, ortaya çıkan sorunları giderdi. Herhangi bir sayfanın sonunda imlecin görünmeme sorunu, yeni güncelleme sayesinde çözüldü.

OKUYUN  MIUI 13 ile gelecek özellikler sızdırıldı! İşte detaylar...