İOS 14.5’in yenilikten çok iyileştirmeye odaklanan üçüncü geliştirici beta sürümü yayınlandı. Şimdiye kadar yayınlanan versiyonda herhangi bir büyük yenilik ortaya çıkmadı. Bu sürüm, önceki geliştirici beta sürümünde bulunan özelliklerde daha fazla iyileştirme içeriyor gibi görünüyor.

Apple, iOS 14.5 için üçüncü geliştirici Beta’yı yayınladı. Şirket, ikinci geliştirici Beta sürümünü yaklaşık iki hafta önce tamamladı ve şimdi üçüncü geliştirici Beta sürümü için hazırlıklarını tamamladı. Ancak en son beta sürümü şu an için bulunan herhangi bir yeniliği göstermiyor. Şirketin mevcut özelliklerini iyileştirdiği görülüyor.

İOS 14.5’in ikinci geliştirici Beta sürümü, Müzik uygulamasını yenilemenin yanı sıra bazı yeni özellikler sunacak, ayrıca Apple Watch ve iPhone’un kilidini açmayı da içeriyor. Şimdiye kadar, yeni geliştirici beta sürümündeki keşifler bu tanıdık özelliklerle sınırlıdır. Ancak geliştiriciler yeni Beta sürümünü incelemeye devam edecek. Bu nedenle, bazı yeni özellikler zamanla kullanılabilir hale gelecek.

İOS 14.5’in üçüncü geliştiricisi, beta sürümünden sonra geri çekildi

Apple, en son iOS 14.5 geliştirici beta sürümünü yayınladıktan birkaç saat sonra bu güncellemeyi geri çekti. Bunun neden yapıldığı bilinmese de, geliştirici hesabı olan kullanıcılar güncellemeyi bir süre sonra tekrar indirebilir. Şu anda, bu güncellemenin dahili sürüm numarası “18E5164h” dir. Geliştiriciler, kablosuz bir güncelleme aracılığıyla bu sürümü kullanmaya başlayabilir.

Bu arada; iOS 14.5’in üç ve daha yüksek sürümlerinin geliştirici beta sürümleri büyük yenilikler sağlamayabilir. Bu nedenle, istediğiniz bir özellik varsa, bu sürümde göremeyebilirsiniz. Çünkü şirket, bir veya daha fazla geliştirici beta sürümünden sonra genel beta sürümüne geçecek. Bu süreçte, yeni özellikler yerine şimdiye kadar ortaya çıkan özelliklerin geliştirilmesine odaklanılacak. Bu nedenle, en son geliştirici Beta’ya yüksek umutlar yüklememek en iyisi olacaktır.

OKUYUN  Şaka gibi ama gerçek: Apple’ın M1 yongaseti, Windows 10’da hızlı çalışıyor!