Geçen Ekim ayında, Chrome OS’nin yakında karanlık bir temaya sahip olacağını söylemiştik. Benzer haberlerle birlikte Google, web arama sayfasının karanlık temasını test etmeye başladığını duyurdu.

Google, karanlık temanın teste başladığını duyursa da, özelliğin nerede test edildiğini açıklamadı. Paylaşılan bilgilere göre, kullandığınız bilgisayar zaten karanlık bir tema ise, Google arama sayfanız otomatik olarak karanlık bir temaya geçecektir.

Oluşturulan görselde Google’ın koyu tema olarak full siyah yerine koyu gri tonları tercih ettiğini görüyoruz. Google, test sürecini doğrulamasına rağmen bu konuyla ilgili ayrıntılı açıklamalardan kaçındı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni yöntemler test ettiklerini ancak şu anda özel bir geliştirme olmadığını belirtti.

Hatırlatma olarak karanlık temanın Google arama sayfasında yer alacağı haberi ilk olarak Ocak ayında paylaşılmıştı. Google bugün haberi doğruladı, haber sadece geçen ay bir talep. Koyu tema özelliğinin tüm Google kullanıcılarına ne zaman sunulacağına dair hiçbir bilgi yoktur.

OKUYUN  Project Wolverine ile süper kahraman gibi duyacaksınız!