Google Asistan, 2020 yılında genel kullanıma sunulan bir tasarıma sahip olsa da, gelen bilgilere göre Google Asistan’ın arayüzü daha renkli bir görünüme kavuşacak.

Yeni arayüz Android 12 ile mi gelecek?

Google Asistan’ın yeni tasarımı resmi kullanıma sunulmadan önce, bir kullanıcı değişikliği etkinleştirmeyi başardı ve sosyal medyada paylaştı. Yeni arayüzde, Google Asistan açık veya koyu temanın etkinleştirilip etkinleştirilmediğine göre arka plan mavi ya da yeşil renk olabilecek.

Google’un arka plan olarak neden bu renkleri sunduğu bilinmiyor. Buna ek olarak ise arka plan rengine göre yazı rengi de değişiyor. Google Asistan ayrıca yeni bir “Eylemlerim” bölümünü test ediyor. Bu bölümde kullanıcılar, en sık sorulan sorguları hızlı bir şekilde başlatmaya olanak sağlıyor.

Arayüzün bu ekran görüntüleri, Android 11 ile çalışan bir Sony Xperia ile görüntülendi ancak aynı Android sürümüyle çalışan bir Pixel 4’te ise bu tasarıma erişim sağlanamadı. Yeni tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belirsiz ancak tahminler arasında yeni tasarımın Android 12 ile sunulması bekleniyor. Siz yeni Google Asistan’ın yeni arayüz tasarımlarını beğendiniz mi? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  İstanbulkart ile HES kodu nasıl eşleştirilir?