Birinin Apple‘ın AirTag‘lerini hacklemesinin an meselesi olduğunu biliyordunuz, ancak beklediğinizden daha erken olmuş olabilir. 9to5Mac, güvenlik araştırmacısı Thomas Roth’un Apple’ın ürün izleyicisi için mikro denetleyiciyi çoktan kırdığını, aygıt yazılımını boşalttığını ve kendi amaçlarınız için yeniden flaşlayabileceğinizi keşfettiğini bildirdi.

Roth, kendi kişisel sitesinde NFC web adresini (bir AirTag’e dokunduğunuzda görünen adres) değiştirerek olasılıkları gösterdi. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avı sitelerine gönderen saldırıya uğramış AirTag’lerin potansiyelini artırıyor. Kullanıcılar için pratikte tehdit muhtemelen küçük. Saldırgan, birinin mevcut AirTag’ini almalı, değiştirmeli ve şüphesiz bir kurban bulup kullanmasını sağlamak isteyecek şekilde yerleştirmeli.

Hack, meraklılara daha fazla potansiyel sunabilir. App Store veya Apple Music gibi belirli uygulamaları otomatik olarak başlatan web sitelerine işaret edebilirsiniz. Bu, NFC’nin ötesinde işlevsellik içermiyor. Bu konsept yeni değil, ancak AirTag’lerin olası her yerde bulunması onu nispeten popüler hale getirebilir.

OKUYUN  Türkiye yaşlanıyor! İşte en yaşlı şehirler...