Android 12‘nin resmi olarak tanıtılmasına günler kala, yeni özellikleri de bir bir ortaya çıkmaya başladı. Android 12, uygulamaların otomatik olarak çevirisini yapacak. Böylelikle Google, dil problemlerini büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor.

XDA Developers forumlarından geliştiriciler, yeni Android sürümünün uygulamaları otomatik olarak kullanıcının diline çevrilmesine yarayan bir özelliği tespit etti.

İşlev, cihazdaki uygulamaların geliştiricinin dilinden kullanıcının diline çevrilmesine izin verecek. XDA Developers, daha önce yayınlanmamış bir Android 12 yapısına sahip olması nedeniyle bunu açığa çıkardı ve bu yapıda, yeni çeviri hizmeti ile ilgili birçok yeni sınıf buldu.

Android 12’deki bu özelliğin, Google Pixel telefonlarına özel olarak gelmesi muhtemel gözüküyor. Yeni özellik Google Translate altyapısını kullanarak çalışıyor.

Bu alanda, uzun süredir AllTrans gibi (üst resimdeki) kendi UI çeviri özelliklerini sunan üçüncü taraf uygulamaların var olduğunu da belirtmek gerekir. Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünü Mayıs 2021’de resmi olarak tanıtacak.

Android 12 ile gelecek olan bu özelliği beğendiğiniz mi? Yorumunuzu Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Rusya, Google kesintileri için veri merkezinde çıkan yangını sorumlu tuttu