Android 12’de yeni widgetlar olacağı ortaya çıktı. XDA geliştiriciler tarafından oluşturulan widgetlar, kullanıcıların günün cevapsız aramalarını, son mesajları ve güne dair etkinlikleri bilmesini sağlayacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google, geçtiğimiz hafta Android 12’nin ilk geliştirici Betasını yayınladı. Bu sürümün yayınlanmasıyla birlikte, geliştiriciler Android 12’nin özelliklerini keşfetmek için birçok çalışmaya başladı. En son haberler, Android 12’nin büyük yenilikler getireceğini ve kullanıcıların bu sürümde yepyeni widgetlar kullanabileceğini gösteriyor.

XDA tarafından oluşturulan widget; cevapsız aramalar, son mesajlar ve etkinlikler için yeni widgetlar sağlayacaktır. SystemUI’ye eklenen widgetlar, tüm Android 12 kullanıcılarının bu widgetlardan yararlanabileceğini gösteriyor. Ayrıca bu hamle sayesinde akıllı telefon üreticilerinin Android 12 ara yüzünü temel alarak tasarlama işi de kolaylaşacak.

widgetlar böyle görünüyor

Bu widgetlar, Android 12’ye uygulanan kodun tersine mühendislik süreciyle ortaya çıkıyor ve kullanıcının ana ekranına iyi bir yenilik getiriyor gibi görünüyor. Widget, özellikle yumuşak köşeli tasarımı beğenen kullanıcılar tarafından beğenilebilir, ekranın herhangi bir yerine eklenebilir ve kullanıcıların son mesajlarını, cevapsız aramaları ve günün etkinlikleri hakkında bilgiler almasına olanak tanır.

OKUYUN  Google'ın trilyon parametreli yeni yapay zeka dil modeli ne gibi yenilikler sunuyor?