Project Cars ve ondan daha da popüler olan devam oyunu Project Cars 2’nin geliştirici ekibi Slightly Mad stüdyosu, her iki oyunun da yakında satıştan kaldırılacağını duyurdu. Serinin ilk oyunu 3 Ekim’de, Project Cars 2 ise 21 Eylül’de Steam gibi dijital mağazalardan tamamen kaldırılacak. Bunun nedeninin ise lisans sorunları olduğu bildiriliyor.

Ekran Resmi 2022-08-23 11.11.16

Geliştirici ekip Twitter hesabı üzerinden “Slightly Mad ekibinden bir mesaj” olarak paylaştığı yazıda şunları söyledi:

“Süresi dolan otomobil ve pist lisansları nedeniyle hem Project Cars hem de Project Cars 2 önümüzdeki aylarda satıştan kaldırılacak. Oyunlar tamamen oynanabilir durumda ve oyuncularımız çok oyunculu dahil olmak üzere tüm oyun özelliklerinin keyfini çıkarmaya devam edebilecek. Project Cars'ı 3 Ekim'de ve Project Cars 2'yi 21 Eylül'de satıştan kaldıracağız.

En iyi yarış simülasyon oyunlarını yapmaya odaklanmaya devam ediyoruz ve daha önce de belirtildiği gibi, zamanı geldiğinde bir sonraki Slightly Mad projesinde daha fazlasını sizlerle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yıllardır beklenen oyun The Elder Scrolls 6 ile ilgili tüm bildiklerimiz Yıllardır beklenen oyun The Elder Scrolls 6 ile ilgili tüm bildiklerimiz

Serinin ilk oyunu Project Cars, 6 Mayıs 2015’te piyasaya çıkıştı ve 2 milyonun üzerinde satmayı başararak hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden iyi yorumlar almıştı. Oldukça popüler olan yapım, serinin ikinci oyunu Project Cars 2 ile 22 Eylül 2017’de oyuncuların karşısına çıktı. İlk oyunun popülaritesini de geride bırakan devam oyunu kartingden süper arabalara kadar 189 araç, 60 farklı pis ve 140 farklı pist düzeniyle çok beğenilmişti. Fakat serinin üçüncü oyunu Project Cars 3, hem eleştirmenlerden hemde oyunculardan büyük eleştiriler almıştı ve başarısız olmuştu.

Slightly Mad Studios, 12 Ocak 2009'da kuruldu. Şirket, her iki geliştirici de geçen yıl EA tarafından satın alınmadan önce, Kasım 2019'da tanınmış bir sürüş simülatörü geliştiricisi olan Codemasters tarafından satın alındı.

Eğer siz de Project Cars 1 ve Project Cars 2'yi bir daha oynamak istiyorsanız elinize çabuk tutup oyunları satın alabilirsiniz. Oyunun tüm özellikleri kullanılabilir kalacak ancak legal yollardan bir daha satılmayacaklar.