Sony'nin önemli yapımlarını televizyon ve sinemaya uyarlama çalışmalar sürüyor. Bunlardan biri de PlayStation efsanesi Gran Turismo'ydu. Haziran ayında ilk kez duyurusu yapılan ve çıkış tarihi de açıklanan filmle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Gran Turismo filminde daha önce öğrendiğimiz bilgilere göre Stranger Things'in yıldızı David Harbour kadroya katılmıştı. Son olarak ise başka bir yıldız isim olan Orlando Bloom filmin kadrosuan katıldı.

Legolas ve Will Turner gibi unutulmaz karakterleriyle tanıdığımız Orlando Bloom, Gran Turismo'nun film uyarlamasında  David Harbour ve Archie Madekwe ile birlikte rol alacak.

Filmin yönetmenliğini Neill Blomkamp, senaristliğini ise Jason Hall ile Zach Baylan yapıyor. 

Orlando-Bloom-David-Harbour-Gran-Turismo-1

Rockstar, GTA 6 sızıntılarını doğruladı! İşte oyunun geleceğiyle ilgili ilk açıklama Rockstar, GTA 6 sızıntılarını doğruladı! İşte oyunun geleceğiyle ilgili ilk açıklama

Gran Turismo filminin konusu

Gran Turismo'nun konusu aslında oyunun oynanmasıyla alakalı olacak. Gerçek bir hikayeye dayanması beklenen filmin konusu şöyle: "Başarılı bir Gran Turismo oyuncusu Nissan'ın düzenlediği bir turnuvayı kazanmasının ardından yolları kat ederek gerçek bir profesyonel yarış sürücüsü olur" Deadline'ın paylaştığı filmin konusuyla ilgili bu bilgiye baktığımızda, muhtemelen film, Gran Turismo profesyonel oyuncularının 2008'den 2016'ya kadar düzenlenen Nissan'ın sponsor olduğu ve kazananların gerçek hayattaki bir yarış takımına alınacağı GT Academy yarışlarını konu alacak. Filmin yönetmenlik koltuğunda Neill Blomkamp oturacak. Ünlü yönetmeni Discrit 9, Chappie ve Elysium filmlerinden tanıyoruz.

Gran Tuismo filminin çıkış tarihi

Gran Turismo filminin açıklanan vizyon tarihi ise 11 Ağustos 2023. Henüz filmden bir fragman yayınlanmadı.