İş arama özelliği, şu anda Elon Musk tarafından yönetilen birçok teknoloji şirketindeki açık pozisyonlarla dolu gibi görünüyor. SpaceX, Tesla ve Neuralink gibi şirketler için şu anda roller bulunmaktadır, aynı zamanda X ve Musk'ın en yeni girişimi olan x.ai içinde iş ilanları bulunmaktadır.

Meta, Instagram ve Facebook'ta Threads gönderileri göstermeye son veriyor! Meta, Instagram ve Facebook'ta Threads gönderileri göstermeye son veriyor!

Musk daha önce "X'in LinkedIn'e rakip olacak ve şık olacağından emin olacağız" sözü vermişti, ancak şu an için oldukça temel gibi görünüyor. Kullanıcılar iş ilanlarına ve açıklamalara göz atabilir, ancak başvuruları tamamlamak için X dahil üçüncü taraf sitelere yönlendirilirler. Şirket, platformun genelinde iş ilanlarını daha kolay paylaşılabilir hale getirmek için "iş kartları" üzerinde test yapmaktadır.

Ancak "her şey uygulaması" üzerinde kariyer odaklı özellikler için daha iddialı planlar olduğuna dair işaretler bulunmaktadır. Şirket, son zamanlarda gizlilik politikasını güncelledi ve kullanıcıların "iş başvuruları ve önerileri" için iş geçmişine ilişkin verileri toplayabileceğini belirtti. Bu, X veya ileride daha gelişmiş iş bulma özellikleri için bir tür işe alım özelliğini gösteriyor olabilir.