Xiaomi Qin F22 Pro adlı tuşlu telefonuyla piyasaya yeni bir soluk getirmeye hazrlanıyor. Son yıllarda Nokia'dan gördüğümüz tuşlu telefonlara bir yenisini de Xiaomi ekleyecek. Ancak Xiaomi'nin yeni telefonu segment için önemli bir dönüm noktası olabilir.

Xiaomi Qin F22 Pro veya Duoqin F22 Pro olarak isimlendirelecek tuşlu telefon, 640 x 960 piksel çözünürlüğe sahip dokunmatik LCD ekran, fiziksel düğmeler, MediaTek G85 yonga seti, 4 GB RAM ve 128 GB flash bellek ile karşımıza çıkacak. 

xiaomituşlu

İlginç kamera yerleşimi

Telefonun ön tarafının sağ alt köşesinde 2 megapiksel çözünürlük sunan bir ön kamera ve arka tarafta 8 megapiksellik bir ana kamera yert alacak. 10 watt şarj destekli 2150 mAh pile de sahip olan cihazın boyutları ise  147 x 58 x 9 mm. Cihaz 116 gram ağırlığında olacak.

Telefonun en önemli özelliklerindne biri de tüm akıllı ekran uygulamalarını çalıştırabilmesi için Android 12 işletim sistemi ile çalışıyor olması. Ekranda kullanılan dokunmatik sayesinde, uygulamaların tuşlarla etkileşime adapte edilmesine gerek kalmayacak ve kullanıcılar sorunsuz bir şekilde istediği uygulamayı kullanabilecek. 

Fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmayan cihazın, tuşlu telefonlar için önemli bir dönüm nokası olacağı düşünülüyor. Cihaz, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan ağ erişim lisansını aldı.

Xiaomi'nin  Qin F22 Pro modeli "tuşlu telefonların kralı" olarak lanse ediliyor. 

tuşluxiao

ChatGPT'nin iPhone uygulaması çıktı! ChatGPT'nin iPhone uygulaması çıktı!

Yakın zamanda Nokia'dan da gördüğümüz farklı konseptlere sahip tuşlu telefonları da buradaki haberimizden incelemeyi unutmayın.

Editör: Burak Karahan