WhatsApp'tan yeni eğlenceli özellik: Avatarlarınız ile görüntülü görüşme yapabileceksiniz! WhatsApp'tan yeni eğlenceli özellik: Avatarlarınız ile görüntülü görüşme yapabileceksiniz!

Emojiler hayatımıza girdiğinden beri iletişim için çoğu zaman kelimeleri bile kullanmıyoruz. Duygularımızı emojier ile karşı tarafa iletmek daha kolay bir seçenek olarak duruyor. Özellikle popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta binlerce emoji mevcut. Dünyanın en çok kullanılan emojilerinden olan kalp emojilerinin birçok farklı rengi WhatsApp'ta mevcut. Peki bu farklı renklerin ne anlam ifade ettiğini hiç düşündünüz mü?

Kullanırken dikkatli olmakta fayda var

Kırmızı kalp: Dünyada en çok kullanılan emojilerden biri olan kırmızı kalp, saf aşk duygusunu belirtiyor. Bu emoji birbirine karşı büyük tutku, sevgi ve romantizm duygusu taşıyan insanlar arasında kullanılır. Bununla birlikte çok yakın arkadaşlık ve derin hisleri tanımlamak için de rol oynar.

Turuncu kalp: Kalp emojisi sevgili temsil eder. Fakat turuncu kalbin anlamı daha çok arkadaşlık ilişkilerini kapsıyor. Yani duygusal ilişkilerin yanı sıra dostluk sevgisi mesajlarına hizmet eder.

Sarı kalp: Yeni başlangıçlar, gençlik, gün ışığı, bahar, saflık ve güç anlamları taşıyan sarı rengi, WhatsApp emojisinde mutluluk ve iyimserlik anlamı taşıyor. Yaşama sevincini temsil etmek için de tercih ediliyor.

Mavi kalp: Güven, uyum, barış ve sadakati gösteren mavi kalp ikonu ikili arasında hissedilen derin dostluğu temsil eder. Fakat öte yandan bu emojinin bir diğer anlamı, BDSM ilişki türüne hizmet eder. Çekicilik ve arzuyu içerisinde barındıran mavi kalp çift anlam taşır. Bu yüzden kullanımına dikkat etmekte yarar var.

Mor kalp: Şefkat ve ilgiyi sembolize eder. Daha çok aile ilişkilerinde tercih edilen bu emoji, Anneler Günü ya da doğum günü gibi özel günlerde de sıkça kullanılır.

Siyah kalp: Karanlık ve sert bir mizahı tanımlayan siyah kalp emojisi, kullanıcının içinde tuttuğu acı ve üzüntü hissini ifade eder. Çoğunlukla taziye mesajlarında kullanılır.  

WhatsApp'a yeni emojiler geliyor

 iOS ve Android'e gelecek olan yeni emojilerin bir önizlemesi paylaşıldı. Tasarımlar platforma göre değişiklik gösterse de Emojipedia'da Emoji 15.0 için bir taslak liste ve örnek resimler yayınlandı.

emoji-1

Unicode Konsorsiyumu, bu yıl muhtemelen 2022 ve 2023'te kullanıma sunulacak 31 taslak emojiye sahip. Eylül'de yayınlanacak ve değişilikler olabilecek bu listede titreyen bir yüz, çak bir beşlik ve kablosuz internet emojisi dikkat çekiyor.