Geçen haftalarda Avatar'lar, Topluluk ve Anketler özelliği sunmaya başlayan Meta'nın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Günümüzün en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, beta testlerinde sızdırılan özelliği ile kullanıcıların arayıp durduğu mesajları daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlayacak.

whatsapp (2)

Rakip uygulamalarını geride bırakmak isteyen WhatsApp, kullanıcılarına sunduğu yeni özellikler sayesinde kitlesini korumaya çalışıyor. Her hafta farklı yeni bir özellik test eden uygulama, bünyesinde farklı bir arama özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

WhatsApp'ta eski mesajları arayıp durmak bu yeni özellik sayesinde tarih olacak

Şu anda beta aşamasında olan ve sınırlı sayıda kullanıcı arasında test edilen arama özelliği sayesinde bulmak istediğiniz mesajı ararken tarihe göre filtreleme yapmak mümkün olacak.

WhatsApp, güvenliği arşa çıkaracak yeni özelliğini duyurdu! WhatsApp, güvenliği arşa çıkaracak yeni özelliğini duyurdu!

whatsappp

Uygulamaya giren kullanıcılar 'arama' kutusuna geldiklerinde açılan ekranda 'takvim' ikonuna tıklayarak gün, ay ve yıl seçimleri arasından istediğini seçebilecek. Bunun yanı sıra, istenilen tarih aralığındaki mesajlar direkt olarak karşınıza çıkacak. Yeni arama seçenekleri sayesinde sık sık kullanılan kelimelerden oluşan mesajların bulunması daha kolay gelecek.