WhatsApp, kullanıcı deneyimini artırmak için uygulamasını hiç ara vermeden geliştirmeye devam ediyor. Geliştirmeye devam ettikleri ve yakın zamanda beta sürümüne gelecek yeni özellik grup sohbetlerini konu alıyor. Nisan ayında grup sohbetlerine getirecekleri yeni özelliğin sinyallerini vermişti. Yeni özellik sayesinde, WhatsApp grup sohbet üyelerinin fikirlerini ve düşüncelerini anlayabileceksiniz. Peki, yeni özellik bunu nasıl başaracak!

Nisan ayında geliştirilmeye başlayan özellik, grup üyelerine bir anket yapmanıza olanak sağlayacak. Hazırladığınız anket, grup üyelerinin oylamasına sunulacak ve bu sayede üyelerinin ankettin konusu hakkındaki düşüncelerini anket sonucu ile öğrenebileceksiniz.

WhatsApp'ın yeni özelliği herkesi avatara dönüştürecek! İşte platforma gelecek sayısız yenilik WhatsApp'ın yeni özelliği herkesi avatara dönüştürecek! İşte platforma gelecek sayısız yenilik

Anket oluşturma seçeneği, WhatsApp mesaj kutusunun yanında bulunan ataç simgesine dokunarak erişilebilecek. WABetaInfo tarafından yayınlanan görsele göre, anket özelliği ataç simgesine dokunduktan sonra sohbet eylem sayfasının yedinci seçeneği olarak gözüküyor.

WA_POLLS_ENTRY_POINT_ANDROID-scaled

Anket özelliğine nereden ulaşacağımız ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok, yayınlan görseldeki anket seçeneğinin yeri değişebilir. Nihai yerleşimin özelliğin resmi olarak yayınladığında görebileceğiz.

WhatsApp, yeni anket özelliğini beta testçilerinden gizlemiş. Halen daha devam eden geliştirme aşaması resmi açıklama gelmeden önce değiştirilebilir hatta iptal bile edilebilir.