Son haberlere göre WhatsApp, zorunlu güncelleme kararına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada platform kararından vazgeçmeyeceğini söyledi.Sosyal medya devi Facebook bünyesinde yer a...

Snapchat'in paralı abonelik sistemi Snapchat Plus nedir? Snapchat'in paralı abonelik sistemi Snapchat Plus nedir?

Son haberlere göre WhatsApp, zorunlu güncelleme kararına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada platform kararından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Sosyal medya devi Facebook bünyesinde yer alan mesajlaşma platformu WhatsApp'ın zorunlu güncellemesi halen devam ediyor. Değişikliğin ardından kullanıcı sayısı hızla azalan WhatsApp, güncelleme kararına verdiği tepkiye ilişkin yeni bir açıklama yaptı. WhatsApp tarafından paylaşılan "Güncellemelerimiz hakkında daha fazla bilgi" başlıklı makalede, "Kullanıcılara WhatsApp'ı kullanmaya devam edebilmeleri için bu güncellemeleri gözden geçirip kabul etmelerini hatırlatmaya başlayacağız" ifadelerini kullandı. Şüpheli yazıda WhatsApp, "Bu güncellemeyle ilgili daha önce birçok yanlış beyanda karşılaştık" dedi. Yanlış anlamaları gidermek için çok çalışmaya devam edeceği vurgulandı. WhatsApp'ın resmi blog sitesinde yayınlanan bu yazıda, tüm cevaplara rağmen WhatsApp'ın bir adım geri gitmeyeceği açıklandı. Yer alan habere göre Facebook'un mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni şartları 8 Şubat'tan 15 Mayıs'a ertelediğini 15 Ocak'ta duyurdu. WhatsApp'ın tüm dünyada olduğu gibi geçmişte de Türkiye Rekabet Komisyonu'nun eylemlerinde yankı uyandıran yeni bir gizlilik anlaşması imzaladığı komisyon, soruşturmanın resmi olarak Facebook ve WhatsApp üzerinden duyurulduğunu söyledi. Rekabet Komisyonu'nun da WhatsApp ile veri paylaşma yükümlülüğünü durdurduğu bildirildi. Rekabet Komisyonu web sitesinde yer alan makale, yukarıda belirtilen verilerin Facebook'un faaliyet gösterdiği diğer pazarlarda kullanımından kaynaklanan endişeleri ve WhatsApp'ın 4054 sayılı Kanun kapsamında zorunlu kullanımından kaynaklanan endişeleri de listeliyor.