Artık bilgisayarlarında veya tabletlerinde Adobe ürünleri yüklü olup olmadığına bakılmaksızın, kullanıcılar Photoshop projelerini web üzerinde herhangi bir yerden düzenleyebilir, paylaşabilir ve geri bildirim alabilirler. Adobe, Photoshop'u web hizmetine beta sürümünden çıkararak, bu çevrimiçi sürümünü daha işlevsel hale getirdi. Şirketin Başkan Yardımcısı Pam Clark, bu yeni sürümle ilgili olarak, "Bu sürümle, Photoshop'ta yeni olan içerik oluşturucuların modern bir kullanıcı deneyimiyle ihtiyaçlarına odaklanmaya başlıyoruz" dedi ve "En sık kullanılan Photoshop araçlarının çoğunu web'e getirdik ve kullanıcı deneyimini kolaylaştırdık" şeklinde açıklama yaptı.

Kullanıcılar ayrıca, üretken doldurma ve üretken genişletme gibi iki yeni yapay zeka destekli aracı deneyebilirler. Bu araçlar, görüntülerin perspektifini, ışıklandırmasını ve stilini eşleştirirken aynı zamanda içerik eklemeye, genişletmeye veya kaldırmaya olanak tanıyan özelliklere sahiptir. Bu özellikler ilk olarak Photoshop'un masaüstü sürümü için piyasaya sürüldü ve şimdi web sürümünde de kullanılabilir.

Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek! Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek!

Bağlamsal Görev Çubuğu da bu güncellemeyle birlikte masaüstünden taşındı. Bu çubuk, kullanıcıların iş akışını gözlemleyerek ilgili sonraki adımları önerir. Ancak bazı özellikler, şirketin gelecekteki güncellemelerle eklemeyi planladığı halen web sürümüne entegre edilmemiş durumda.

Editör: Enes Sapmaz