Son yıllarda CS:GO'yu tahtından ederek tüm dünyanın en popüler FPS oyunu haline gelen Valorant'ın espor turnuvası Valorant Champions Tour'un finali Türkiye'de gerçekleştirilecek. İlk önce League of Legends daha sonra ise Valorant ile tüm dünyada ve Türkiye'de en çok oynanan oyunları sunan Riot Games, espor dünyasının da büyümesinde çok etkili bir şirket. Türkiye'de sunucu açmaları ve Türkiye operasyonlarına özel etkinlikler yapmaları nedeniyle ülkemizde de oldukça fazla oyuncu kitlesine sahip olan Valorant için çok güzel bir haber geldi.

2022 VALORANT Champions Tour finalleri Türkiye'de

Geçtiğimiz haftalarda Türk ajan Fade'in oyuna eklenmesinin ardından şimdi de Valorant espor turnuvası 2022 VALORANT Champions Tour'un finallerinin Türkiye'de yapılacağı duyuruldu. 2022 VALORANT Champions Tour'da ilk olarak her bölgenin Challenger II. Aşama etkinliklerinden en iyi takımlar sezonun ikinci Masters etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Kopenhag'da karşılaşacak. 10-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvada VCT puanları, ödüller ve zafer için yarışan on iki takım yer alacak.

2-18 Eylül'de İstanbul'da

Daha sonra ise 2022 VALORANT Champions Tour finalleri İstanbul'da yapılacak ve şampiyon belli olacak. Dünyanın en iyi 16 takımının Valorant dünya şampiyonu olmak için kapışacağı bu etkinlik 2-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bunlar sezon boyunca elemeleri geçen on takım ve Ağustos ayında oynanacak Son Şans Elemelerini geçen altı takım olacak. Riot Games’ten yapılan açıklama şu şekilde, “Hedefimiz en büyük uluslararası etkinliklerimizi canlı seyirci önünde oynamak. Bu iki şehir de hedefimize ulaşmamızı için gereken koşulları sağlamanın yanı sıra etkinlikte yer alacak tüm takımların etkinliğe güvenli bir şekilde katılmaları ve rekabet etmeleri konusunda güvence sağladı. Bu iki etkinliğin ilk ayrıntılarını sizinle paylaştığımız için heyecanlıyız ve önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi sağlayacağız.”