Twitch, klip düzenleyicisine dikey video özelliği ekledi! Twitch, klip düzenleyicisine dikey video özelliği ekledi!

Twitch’te yapılan IRL canlı yayınları giderek tuhaflaşmaya devam ediyor. Yayıncıların gerçek hayatlarını, sokaklarda yaptıklarını canlı yayın yaptığı IRL yayınları sırasında neyin ne zaman yaşanabileceğini tahmin etmek gerçekten güç. Ve bu içerik üreticileri için oldukça korkutucu olabiliyor.

Stream Sniper dediğimiz yayını izleyerek yayıncıyı takip eden kişiler ya da yayıncılara halktan gelen tepkiler, içerik üreticilerini zor durumlarda bırakabiliyor. 

Halkın yayıncılara birçok kez tepki gösterdiğine şahit olduk ancak Justketh isimli yayıncı için bu durum biraz fazla ileriye gitti ve bir adamın tutuklanmasıyla sonuçlandı.

Taciz edildi ve kovalandı

Taylandlı yayıncı justketh, 2 Ocak’taki bir canlı yayını sırasında, kendisine cinsel hareketler yapan bir adam tarafından taciz edildi. Adam, yayıncıya havuz başında oturma davetinde bulundu ancak justketh’in bu daveti reddetmesi üzerine olay büyüdü. Yayıncın üzerine agresif bir şekilde giden ve peşini bırakmayan adam saldırganca davranmaya başladı.

Yayıncı yaşanan olayı izleyicilere açıklamaya çalıştığı sırada adam yerinden kalktı ve “Benim sinirlerimi bozmaya başlıyorsun, Burada rahatlamaya çalışıyorum. Kapa çeneni.” dedi.

Yayıncı justketh adamdan uzaklaşırken ona “S**ik aptal” diye seslendi ve olay daha da büyüdü. Keth adamdan kaçmaya çalışırken adam agresif bir şekilde onu takip etmeye başladı ve yayıncı polisi arayacağını söyleyince tacizci uzaklaştı.

İşte yaşanan anlar:

Adam tutuklandı

Yaşanan olayın ardından justketh isimli yayıncı hemen bir polis istasyonuna gitti ve durumu bildirdi. Tacizci adam birkaç saat sonra tutuklandı.

Polisin resmi bir ifadeye ihtiyacı olduğu için Keth, adam polis aracının arkasında kelepçeliyken polislerle birlikte karakola geri döndü.

Adam yaşanan olay sonrası 1 gece nezarethanede kalacak.