Oyuncuların beklediği Ubisoft Forward etkinliği bu yıl da gerçekleştirildi. 2 saat boyunca 10'dan fazla oyun tanıtılan etkinlikte Assassin's Creed sevenler için oldukça güzel haberler geldi. Ubisoft ayrıca önemli iş birliklerini de duyurdu.

Netflix ile Ubisoft iş birliğinin resmen başladığı açıklanan etkinlikte, Ubisoft'un Netflix'e özel 3 yeni oyun geliştireceğini ve bunlardan birinin Assassin's Creed evreninde geçen bir mobil oyun olacağı belirtildi. Ayrıca Netflix yapımı bir de Assassin's Creed dizisi yolda. Verdu, Assassin's Creed dizisi ve mobil oyunu hakkında detayların önümüzdeki dönemde paylaşılacağını ifade ederken diğer 2 oyunun ismini ve Netflix aboneleriyle buluşacağı tarihi açıkladı. Buna göre Valiant Hearts 2 adlı oyun Ocak 2023'te resmen yayınlanacak. Mighty Quest de yine 2023 yılı içerisinde resmen yayında olacak.

İşte Ubisoft Forward 2022 etkinliğinde tanıtılan oyunlar:

Assassin's Creed Mirage

Daha önce detayları sızan ve Bağdat'da geçecek olan Assassin's Creed Mirage resmi olarak duyuruldu. Assassin's Creed Valhalla'dan 20 yıl öncesinde geçecek oyunda, karakterimiz  Basim Ibn Ishaq olacak. Oyunda ağırlıklı olarak gizlilik ön planda olacak ve ilk oyunlara daha yakın bir deneyim sunacak. Assassin's Creed Mirage 2023 yılında çıkacak. 

Assassin's Creed Mirage'ın Türkiye fiyatı da açıklandı. Ön siparişe açılan oyun Türkiye'ye özel yererl fiyatlandırmayla gelecek. Ubisoft, Assassin's Creed Mirage için yurt dışında çoğu oyunla paralel olarak 59 dolar fiyat etiketi belirledi. Yerel fiyatlandırma sayesinde oyunu 329 TL karşılığında Türk oyuncularla buluşturacak Ubisoft, oyunu diğer oyunlara göre uygun bir fiyattan satacak.

Assassin's Creed Mirage'ın standart PC sürümü 329 TL, Deluxe Edition ise 399 TL fiyat ile ön siparişte. Xbox ve PlayStation fiyatları ise henüz belli değil. 

Bu fiyat hala yüksek gibi görünse de 59 doların 1000 TL'yi geçtiğini unutmamak gerekiyor.

Assassin's Creed Kodadı Jade

İşte PlayStation etkinliğinden öne çıkanlar: Metal Gear Solid: Snake Eater Remake, Marvel's Spider-Man 2 ve daha fazlası İşte PlayStation etkinliğinden öne çıkanlar: Metal Gear Solid: Snake Eater Remake, Marvel's Spider-Man 2 ve daha fazlası

Assassin's Creed Kodadı Jade, henüz resmi bir isme sahip olmayan ve mobil cihazlar için geliştirilen açık dünya bir Assassin's Creed oyunu olacak. Bildiğimiz Assasin's Creed mekaniklerini dokunmatik ekranlarda deneyimleyebileceğimiz oyunda serinin diğer oyunlarından farklı olarak kendi karakterimizi yaratabileceğiz. 

Assasin's Creed Kodadı Jade milattan önce 215 yılında Çin'de geçecek.

Assassin's Creed Infinity: Kodadı Red ve Kodadı Hexe

Bir oyun değil bir evren yaratmak isteyen Ubisoft, Assassin's Creed Infinity'yi karşımıza çıkardı. İlk oyun Kodadı Red, ikinci oyun Kodadı Hexe olacak ve feodal Japonya'daki ninjaları merkezine alacak. Kodadı Hexe hakkında henüz çok bilgimiz yok ancak 'büyücülük' gibi seriye yeni bir hava katabilecek öğelerin yer alacağını biliyoruz.

Skull And Bones

Sea of Thieves oynayanların çok beğeneceği Skull And Bones, 8 Kasım 2022 tarihinde oyunseverlerin beğenisine sunulacak. 

Riders Republic

Devasa bir çok oyunculu oyun alanına katılın! Bir açık dünya spor cennetinde bisiklet, kayak, kar kayağı veya atlayış tulumu kullanın.

Oyun, 14 Eylül 2022'de çıkış yapıyor.

The Division: Heartland

The Division: Heartland oynaması ücretsiz bir oyun olacak ve 2023 yılı içerisinde çıkacak. 

The Division Resurgence

Tom Clancy evreninde geçecek başka bir oyun olacak The Division Resurgence bir mobil oyun. Oyun için bir çıkış tarihi henüz yok ancak testlerin Dark Zone ve Conflict gibi oyuncuların birbirleriyle karşılaşacakları modlara odaklandığını söyleyebiliriz.

Rainbow 6 Mobile 

Rainbox 6 hayranları artık mobilde de rakiplerini alt etmeye çalışacak.  Rainbow 6 Mobile için de henüz elimizde bir çıkış tarihi yok ancak Ubisoft, oyun hakkında daha fazla fikir sahibi olabileceğimiz bir oynanış videosu paylaştı.

Just Dance 2023

Just Dance 2023, adı 2023 olsa da bu yıl sonunda çıkacak. Yeni arayüz ve çok oyuncu özellikleriyle Twitch'te bol bol göreceğiz muhtemelen.

Trackmania

Trackmania oyunu PC'de olan bi oyundu ve artık konsollara da çapraz platform desteğiyle geliyor.