Elon Musk, Twitter'ı devralmasını bir ay sonra yeni kullanıcı kayıtlarının "tüm zamanların en yüksek seviyesinde" olduğunu söyledi. Yaptığı son açıklamada milyarder iş adamı, Twitter'ın mevcut durumunu ve platforma dair vizyonunu ayrıntılarıyla anlatan bir slayt paylaştı. Musk'ın paylaştığı grafiklerden birine göre, 16 Kasım itibariyle Twitter, son yedi gün içinde günde 2 milyondan fazla yeni kullanıcı girişi oldu. Günlük kayıt sayısının 2021'deki aynı yedi günlük döneme kıyasla yüzde 66 arttığını açıklamalarına ekledi.

Twitter son 7 günde toplamda 8 milyar dakika kullanıldı

Musk, kullanıcıların platformda aktif olarak geçirdiği dakikalarının da tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve Twitter'ın kullanıcı tabanının 15 Kasım itibarıyla son yedi gün içinde günde ortalama yaklaşık 8 milyar aktif dakikaya ulaştığını belirtti. Ayrıca geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30'luk bir artış olduğunu söyledi. Son zamanlarda nefret söylemi gösterimlerinin azaldığını iddia etmek için bir grafiğe daha yer verdi.

twitter-para

Elon Musk, Twitter'da 1 milyar kullanıcı görmek istiyor

Ancak tek bir grafik bile Twitter'ın finansal durumu hakkında herhangi bir fikir vermiyor, ancak birden fazla rapora göre Musk, yakın zamanda çalışanlarına şirketin o kadar çok para kaybettiğini ve iflasın "söz konusu olmadığını" söylediği belirtiliyor. Daha yakın tarihli bir raporda ise, Musk'ın platformu devralmasından bu yana Twitter'ın en iyi 100 reklamvereninden 50'sini kaybettiğini ortaya çıkardı.

skynews-elon-musk-twitter_5938597

Twitter gözünüze farklı geldiyse şaşırmayın: Yazı tipi değişti Twitter gözünüze farklı geldiyse şaşırmayın: Yazı tipi değişti

Pazar günü Musk, Jordan Peterson'a "Twitter'a 12 ila 18 ay içinde aylık bir milyar kullanıcıyı aşan bir yol" gördüğünü söyledi. Ancak bu hedefe ulaşmak için Twitter, kayıt sayısını önemli ölçüde artırması gerektirecek.