Twitter'da yaşanan karışıklıklardan yararlan Hive, geçtiğimiz saatlerde bir milyonuncu kullanıcısını kutladı ve App Store'un en çok indirilen uygulamalar zirvesine tırmandı.

Profilinizi Twitter'a nazaran daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz

Hive, hesapları "takip etmek" ve "takibi bırakmak" ve beğendiğiniz içeriği "beğenmek" ve "yeniden göndermek" açısından Twitter'a benzer bir şekilde çalışır. Uygulamanın kullanıcıları ayrıca içerik hakkında yorumlar yapabilir ve hashtag'ler altında paylaşılan yeni gönderileri keşfedebilir ve bunun yanı sıra resimler, videolar, GIF'ler, anketler paylaşabilir ve profil müziğiniz oluşturabilirsiniz.

Hive-Social-1

2019'da kurulan sosyal medya platformunun açıklamaları ise şu şekilde: "Sosyal medyada eskiden sevdiğiniz şeyleri yeni bir şekilde geri getiriyor."

Uygulamanın hakkımızda sayfasına göre, Hive Social'ın kurucusu 'Raluca', "Paylaşımlarının pek çok arkadaşı tarafından görülmediği ve karmaşık algoritmaların baskısını hissettiği sosyal platformlarda karşılaştığı kısıtlamalardan bıktığını" belirtiyor.

Hive Social'da konu tabanlı toplulukları takip edebilirsiniz

Elon Musk'ın Twitter'ından farklı olarak Hive, gönderi çizelgesine bağlı kalmaz ve kullanıcıların Bilim, Teknoloji, Arabalar, Müzik, Moda, Evcil Hayvanlar, El Sanatları, Kitaplar, Seyahat, Oyun, Sanat ve Yemek gibi bir dizi konu tabanlı topluluğu takip etmesine olanak tanır.

Hive Social, diğer sosyal medya uygulamaları gibi özelleştirilmiş bir algoritmaya sahip değildir. Geliştiriciler, bunun yerine reklam satmayan kronolojik akış kullanımı tercih etmişlerdir.

Uygulama, web sitesinde belirtildiği üzere nefret söylemi karşıt olarak katı bir politikaya sahiptir. "Hive, kullanıcılarının ırkı, etnik kökeni, ulusal kökeni, cinsiyeti, toplumsal cinsiyeti, cinsel kimliği, cinsel yönelimi, dini mensubiyeti, engelleri veya hastalıkları nedeniyle şiddeti teşvik etmesini veya herhangi birine saldırmayı yasaklar."

Hive Social, Twitter sayfasından oldukça ironik bir tweet atarak, kullanıcılarının sayısının bir milyon kullanıcıya ulaştığını doğruladı.

64828411-0-image-a-23_1669139050729

YouTube'da onbinlerce kişi Dünya Kupası maçı sanıp futbol oyunu izledi YouTube'da onbinlerce kişi Dünya Kupası maçı sanıp futbol oyunu izledi

Bir milyon kullanıcıyı kutlayan Hive'ın tweeti ise şu şekildeydi: "1.000.000 En İyi Arkadaş ve sayı artmaya devam ediyor Bizi takip eden, katılan, Hive gönderilerini ve profillerini paylaşan, WeFunder'ımıza yatırım yapan ve genel olarak bize inanılmaz miktarda destek veren herkese teşekkür ederiz!"

İnsanlar, Musk'ın geçen ay 44 milyar dolarlık devralmasının ardından Twitter'ın gittiği yöne ilişkin hayal kırıklıklarını dile getiriyorlar.