Geçtiğimiz hafta kötü niyetli bir bilgisayar korsanı, 400 milyon Twitter kullanıcısının hesap bilgilerini istediği para verilmezse yayınlanacağını duyurmuştu. Ayrıca Elon Musk’ın bu verileri satın almama durumunda ise GPDR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) tarafından para cezası alacağını belirtilmişti. Bugün yayınlanan ilk bilgilere göre, 235 milyon Twitter hesabının verileri bilgisiyar korsanı tarafından ücretsiz olarak yayınladı.

Google Chrome'dan güvenlik sorunlarına yaratıcı çözüm: V8 Sandbox Google Chrome'dan güvenlik sorunlarına yaratıcı çözüm: V8 Sandbox

twitter-3

Twitter'ın sahibi Elon Musk’a teklifte bulunan ve dikkate alınmayan kötü niyetli korsan, yaklaşık bir haftalık sürenin ardından 235 milyon Twitter hesabının verisini kötü amaçlı kullanılmak adına ücretsiz olarak yayınladı. Bu sızıntının yanı sıra Dark Web üzerinden Ryushi adlı bir kullanıcı, verilerin gerçek olup olmadığını kanıtlamak adına 1000 adet Twitter hesabını deneme erişimine açtı. Ryushi, bu sızıntı sayesinde Twitter verilerini satın almak isteyen kişilere için büyük kanıtlar sundu.

Ele geçirilen veriler arasında ünlü isimler yer alıyor

Cybernews, sızdırılan verilerin toplamda 63 GB dosya boyutunda olduğunu paylaştı. Sızdırılan Twitter hesaplarının verilerin içeriği, e-posta adresleri ve telefon numaraları gibi birçok önemli bilgi bulunuyor. Ele geçirilen veriler arasında Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX resmi Twitter hesabı, eski ABD Başkanı Trump, Cara Delevingne ve şarkıcı Shawn Mendes gibi isimler yer aldığı belirtildi.

Editör: Enes Sapmaz