Twitter, profil sayfanızda sattığınız ürünlerin reklamını yapmanızı kolaylaştıracak yeni özelliğini duyurdu. Shopify ortaklığı ile gerçekleştirilen bu anlaşma ile ürü...

Snapchat'in paralı abonelik sistemi Snapchat Plus nedir? Snapchat'in paralı abonelik sistemi Snapchat Plus nedir?
Twitter, profil sayfanızda sattığınız ürünlerin reklamını yapmanızı kolaylaştıracak yeni özelliğini duyurdu. Shopify ortaklığı ile gerçekleştirilen bu anlaşma ile ürünleri profilinize sabitleyebileceksiniz.

Twitter, Shopify ortaklığı resmileşti

Şirket, platform üzerinden satış gerçekleştiren kullanıcıların profil sayfasında öne çıkardığı ürünlere doğrudan bağlantılarla güncel tutacak bir entegrasyon konusunda Shopify ile anlaşma imzaladı. Yeni uygulama eklentisini yükleyen Shopify kullanıcıları, artık hesaplarını Shopify ile bağlayabilecek ve ardından platformun yeni 'Mağaza Modülü' ile Twitter'da bir mağaza oluşturabilecekler. Kullanıcılarla paylaşılan satış entegrasyonu ile platform üzerinde satılan ürünler, Shopify'dan otomatik olarak Twitter'a aktarılabilecek. Entegrasyonun ardından ise mağaza sahibinin profilinde bulunan ürünler Twitter profili üzerinden öne çıkarılacak. Toplamda 50 adede kadar öne çıkarılan gönderileri görüntülemek için kullanıcılar, Twitter uygulamasından ayrılmadan ürünleri görüntüleyebilecek. Ayrıca uygulama, öne çıkarılan bir ürünü almak isteyen kullanıcıları, satıcının web sitesine yönlendirecek. Mağaza sahipleri, Shopify ürün envanterlerini Twitter ile senkronize etmek için uygulama eklentisini de kullanabilir. Bu özellik ile satıcılar, satış ayrıntılarında değişiklik yapma durumunda veya ürünlerin stoklarını güncellemesinde uğraşmakla kalmayacaklar. Shopify ile ortaklığa ek olarak Twitter, satıcıların ürünlerini profillerinde sergilemelerine olanak tanıyan 'Twitter Mağazaları' ve 'Shop Spotlight'ın beta sürümünü ABD'deki yer alan tüm markalar için genişlettiğini duyurdu. Şimdiye kadar, özellikler yalnızca belirli bir satıcı grubu tarafından kullanılabiliyordu. Amazon, eBay, Pinterest, Facebook, Instagram ve TikTok gibi Twitter da canlı alışveriş özelliklerini denemeye başladı. Bu ayın başlarında Twitter, iOS'ta satıcıların yaklaşan ürünleri indirime girmeden önce hatırlatıcılarla bilgilendirmelerini sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sunmuştu.

Elon Musk için onay verildi

Twitter Yönetim Kurulu, hissedarlara platformun Elon Musk’a 44 milyar dolarlık satışı onaylamalarını önerdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Salı günü yaptığı açıklamaya göre, şirket yönetim kurulu oybirliğiyle hissedarların şirketin 44 milyar dolarlık şirketin Elon Musk’a satışını onaylamasını tavsiye etti . Tesla ve SpaceX CEO’su , Nisan ayında şirketi satın almak için bir anlaşma yapmıştı. Yönetim Kurulu, hissedarlara gönderdiği mektupta, Twitter’ın Elon Musk’a satış işlemi için anlaşmanı kabulu adına oy olumlu oy kullanması önerildi. Oylamanın ne zaman gerçekleşeceği belirtilmedi ancak Bloomberg’in tahmini Temmuz sonu ya da Ağustos başında bu oylamanın yapılabileceği yönünde. Şirketin hisse fiyatları, Musk’ın başlangıçta teklif ettiği hisse başına 54.20$’dan önemli ölçüde düşmüş olsa da, Musk’ın platform konusundaki fikirlerinde bir değişme olmadığı belirtiliyor.