Twitter Ocak ayı itibariyle, önerilen ve takip edilen tweet'ler, trendler, konular ve daha fazlasını içeren farklı görünümler arasında geçiş yapmayı mümkün kılan yeni bir özellik yayınlayacak. Elon Musk, bir tweet ile navigasyon (Tweet arası geçiş) özelliği desteğinin Ocak ayında geleceğini duyurdu.

Twitter'ı kullanma şeklimiz değişecek

Musk yeni özelliğin ilk olarak bu ayın başlarında geleceğinin ilk sinyallerini vermişti ve "Zaman çizelgesi en iyiler, en yeniler, trendler ve takip ettiğiniz konular arasında kolayca yana doğru kaydırmaya izin vermelidir" dedi.

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

twitter reklam (1)-1

Platform, kullanıcıların ekranın sağ üst köşesindeki yıldız simgesine dokunarak en son tweet'leri sırayla gösteren kronolojik bir zaman çizelgesi ile önerilen tweet'leri gösteren Ana Sayfa zaman çizelgesi arasında geçiş yapmasına zaten izin veriyor.Ancak, bu yeni özellik, platforma ekstra görünüm şekilleri ekleyerek ve kaydırma yoluyla kullanıcıların istediği içeriğe erişimi kolaylaştırarak işleri bir adım öteye taşıyacak. Bu kullanıcıların değerli zamanı için yararlı görünse de, zaman çizelgesinde gezinirken istemeden farklı görünümler arasında geçiş yapmak ilk başta biraz can sıkıcı olabilir.

twitter  (2)

Özellik toplu bir güncelleme ile gelebilir

Özelliğin tüm kullanıcılar için tam olarak ne zaman yayınlanacağı hala belirsiz, ancak Musk'ın bu ay açıkladığı Twitter'ın yeni özellikleri listesinde, tweet'lerin görüntülenme sayıları, Blue aboneleri için konuşmalarda "öncelikli sıralama" ve markalar için kare profil resim çerçeveleri gibi daha bir çok fazla yenilik yer alıyor.

Editör: Enes Sapmaz