Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra platformda önemli değişiklikler yapan Elon Musk durmaya pek niyetli değil.

Instagram için 'Sessiz Mod' özelliği yayınlandı Instagram için 'Sessiz Mod' özelliği yayınlandı

Elon Musk, son olarak twitter hesabından Twitter'ın şirket toplantılarında kullanılan sunuları paylaştı. Twitter 2.0 başlığı adı altında gösterilen sunularda Musk tarafından getirilen değişikliklerden bu yana Twitter, yeni kayıtlar konusunda tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğü belirtiliyor. Ayrıca  günde yaklaşık 2 milyon yeni kayıt olduğu da paylaşılan bilgiler arasında. Bu rakamlar yıl bazında ise yaklaşık yüzde 66'lık bir büyümeyi ifade ediyor.

Bu sunularda yer alan bilgilere göre kullanıcılar platformda her zamankinden daha aktif ve günlük olarak 8 milyar aktif dakika harcıyor.

Sunuları aşağıdaki Elon Musk tweet'inden inceleyebilirsiniz:

Karakter limiti artabilir

Elon Musk'ın bu sunuları paylaştığı tweet'e atılan cevaplardan birinde, Twitter'ın 280 karakterlik tweet atma sınırının artırılması gerektiğini söyleyen bir hesaba, Musk'tan cevap geldi. Elon Musk'ın cevabı ise olumluydu.

Elon Musk, Rawsalerts adlı hesabın "Twitter 2.0, sinir bozucu 280 yerine karakter sınırını 420 yapmalıdır." tweetine "İyi fikir" diyerek cevap verdi.

2022-11-27 15_52_21-Window