Twitch platformunda yayın yapan ve eski Team Liquid üyesi ItsSliker, son dönemde büyüyen kumar bağımlılığı nedeniyle, hayaranları ve takipçilerinden 200.000 doların üzerinde olduğu tahmin edilen miktarda parayı çaldığını itiraf etti. İçerik üreticisi tarafından yaratılan yalan ve aldatma ağı, yayıncının borcu olduğu kişiler tarafından sosyal medyada hikayenin paylaşılmaya başlamasıyla çöktü.

ItsSliker konuyla ilgili şunları söyledi:

“Eskiden paramın büyük bir kısmını kumar oynardım. Temel olarak, tüm Twitch paramı harcadım. Diğer yayıncılara denk geldiğimde onlardan borç para istedim. Tabii ki kumar bağımlısı olduğum için onlara gerçek nedeni söylemedim ve yalan söyledim. Kimseyi dolandırmak istemedim ve paraları geri ödemeye çalışacağım."

sliker-twitch-1

Diğer yayıncılar xQc ve Trainwreck, görünüşe göre bu olaya borçlu olarak dahil olmuşlardı. Trainwreck'in ItsSliker'a 100.000 dolardan fazla para verdiği ortaya çıktı ve bunun ardından arkadaşlıkları da yok oldu.

ItsSliker, kumar bağımlılığıyla ilgili "Kumarın benim için yaptığı şey bu. Bu pislik tehlikeli. Bu lanet olası bir kumar bağımlısının özeti. İzleyicilerime yalan söyler, 'Uzun zaman önce kumar oynardım' derdim. Bu bir yalandı. Sürekli kumar oynadım." dedi.

Haber, Twitch'te Mikelpee adındaki bir kullanıcının, ItsSliker'ın para istediği bir videoyu paylaşmasıyla patlak verdi.  Video kısa süre sonra Reddit'te yayıldı ve diğer insanlar da bu hikayelerini paylaşmaya başladı.

WhatsApp, güvenliği arşa çıkaracak yeni özelliğini duyurdu! WhatsApp, güvenliği arşa çıkaracak yeni özelliğini duyurdu!

trainwreck-sliker-twitch-gambling-ban

Örneğin Twtich'teki Lukeafk olarak bilinen yayıncı, ItsSliker'a 27.000 dolardan fazla borç verdiğini itiraf etti. Lukeafk, "Bu çok utanç verici ama ItsSliker'a borç vererek 27.000 $ kaybettim. Ona güvenebileceğimi düşündüm ve yanıldı." dedi.

Lukeafk'ın açıklamaları, popüler yayıncı Asmongold'u ItsSliker'a verilen para miktarını belirlemek için borçlu olarak dahil olanlardan bazılarını aramaya itmiş gibi görünüyor. Knut, Lacari ve Mizkif öne çıktı, Asmongold paranın 200.000 doların üzerinde kayıp olduğunu tahmin ediyor.

ItsSliker, banka hesaplarının kilitli olduğu konusunda yalan söylediğini kabul etti ve ödünç alınan paranın çoğunun ya kumara ya da önceki borçlarına harcadığını söyledi.