2022 Ağustos ayında çıkacak oyunlar 2022 Ağustos ayında çıkacak oyunlar

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir ve Dr. Taylan Yıldız, sosyal medyada CS:GO Türkiye sunucuları için önemli bir çağrıda bulundu. Konferans görüşmesinin ardından Afşin ve Yıldız tarafından açılan #ValveComeToTurkey hashtag'i Twitter gündeminde yer aldı.

"Counter Strike", Türkiye'nin en popüler birinci şahıs nişancı oyunlarından biridir. Oyun ilk kez 1999 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyun üreticisi Valve, 2012'de piyasaya sürülen CS: GO'daki çevrimiçi oyun pazarında önemli bir konuma sahip. Türkiye'de CS: GO oyuncuları ping sorununu çözmek için çok çalışıyor.

CS:GO Türkiye sunucusu için Twitter çalkalanmakta

"Counter Strike", birinci şahıs nişancı oyunlarının en önemli temsilcilerinden biridir ve 2012'de yeni bir CS: GO çağına giriş yaptı. Türkiye, ayrıca Valve'ye çağrı yaptı ve Türk oyuncuların oyunu oynamadaki zorluklarını da binlerce tweet ile gündem olmasını sağladı. Türkiye'deki Valve sunucuları olmaması nedeniyle, Türk CS: GO oyuncuları ping sorununu çözmek için çok çalışıyor. Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir ve Dr. Taylan Yıldız'ın Twitch'te yaptıkları canlı yayında duyuru sonrası açıklamasının ardından bu konudaki sesini duyurmak için Twitter'da #valvecometoturkey hashtag'ini paylaşmaya başladılar. İyi Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan Dr. Taylan Yıldız, Belediye Meclisi’nde internet altyapısına dair yaptığı eleştirileriyle tanınıyor. Bu çağrıya yanıt veren binlerce oyuncu ping sorunlarını ve oyun süresini paylaştı ve Valve'ı aradı. İşte bu tweetler: