Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Sosyal Konut Projesini açıklayarak dar gelirli aileleri heyecanlandıran projeyi hayata geçirdi. Sosyal konut Projesinin açıklanması ile projeye başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, başvuru detaylarını öğrenmek için internette araştırmalara başladı. Peki, Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan TOKİ Sosyal Konut Projesi şartları nelerdir, başvurular ne zaman başlayacak ve başvurular nasıl yapılır? sorularının cevaplarını öğrenmek için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Projesi başvuruları ne zaman başlayacak?

Sosyal Konut Projesi, yapılan açıklamalara göre 14 Eylül 2022 tarihinde başvurular başlayacak. 14 Eylül Çarşamba, yani bugün başlayacak Sosyal Konut Projesi başvurularına şartları yerine getiren herkes başvurabilecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak ve kura sonucu kazananlar belli olacak.

Sosyal Konut Projesi başvuruları nereden yapılacak?

14 Eylül Çarşamba günü başlayacak TOKİ Sosyal Konut Projesi başvuruları e-devlet üzerinden gerçekleşecek. E-devlet üzerinden açılan başvuru ekranına başvuru şartlarını yerine getiren herkes katılabilecek.

TOKİ Sosyal Konut Projesi başvurusu nasıl yapılır?

1043967380_0_0_1600_900_1920x0_80_0_0_81c6b6d70e77f426b546d7d5eeae9fa4

E-devlet üzerinden yapılan ve yarın başlayacak başvurulara bu link üzerinden veya aşağıdaki link üzerinden başvurabilirsiniz. Sosyal Konut Projesine başvuran kişiler arasında yapılacak kura sonuçları da e-devlet üzerinden kontrol edilebilecek. Sonuçları yine yukardaki veya aşağıdaki link üzerinden takip edebilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Başvuru Linki

2022 Sosyal Konut Projesi başvuru şartları nelerdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan ve TOKİ aracılığı ile yapılan konutlara başvurmak isteyen vatandaşlar aşağıda sıralanan şartları yerine getirmesi gerekir.

Cep telefonu nasıl kiralanır? Telefon kiralama ile ilgili merak edilenler! Cep telefonu nasıl kiralanır? Telefon kiralama ile ilgili merak edilenler!
  • Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek
  • Proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konut bulunmayan
  • TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşı olmak
  • Aylık hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla net 18 bin lira, yurt genelinde ise en fazla 16 bin lira olması
  • Aynı hanehalkından sadece bir kişi Sosyal Konut Projesine başvurabilir

toki-MzYC_cover

TOKİ Sosyal Konut Projesi 2022 ile kaç tane konut verilecek?

2023-2028 yılları arasını kapsayan 5 yıl içinde toplam 250 bin konut, çekiliş sonucunda kazanan vatandaşlara verilecek.  Konutların aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olacak ve projeye katılma hakkı kazan vatandaşlar proje bedelinin %10’luk kısmını ilk başta ödeyecekler.