TOGG'un Gemlik fabrikasında ilk yerli otomobil TOGG C-SUV modeli gövdesi üretildi. Böylece yerli otomobil için bir eşik daha geçilmiş oldu. TOGG'un sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada,...

TOGG'un Gemlik fabrikasında ilk yerli otomobil TOGG C-SUV modeli gövdesi üretildi. Böylece yerli otomobil için bir eşik daha geçilmiş oldu. TOGG'un sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada, "Deneme üretimine adım adım yaklaştığımız Gemlik Tesisimizdeki çalışmalarda kilit aşamalardan birini daha kusursuz şekilde tamamladık. Parça kontrol ve doğrulamaları ardından ilk C-SUV gövdesini robot hatlarımızda başarıyla ürettik" ifadelerine yer verildi. Geçtiğimiz günlerde Almanya'da kamuflajlı halde kameralara yakalanan yerli otomobil TOGG'un testleri devam ediyor.

2023’te yollarda

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG fabrikasının açılış tarihini ve yerli otomobili trafikte göreceğimiz tarihi geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Hisarcıklıoğlu, TOGG’un Bursa Gemlik fabrikasının 29 Ekim 2022’de resmi açılışının yapılacağını, TOGG’un trafiğe çıkış tarihinin ise 2023’ün ilk çeyreği olacağını söylemişti.